سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دیگر نیازی به مراجعه بیماران هرمزگانی به خارج از استان نیست

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بازدید از مرکز پرتودرمانی و شیمی درمانی امید:

دیگر نیازی به مراجعه بیماران هرمزگانی به خارج از استان نیست

دکتر محمد شکاری با حضور در مرکز پرتو درمانی و شیمی درمانی امید در شهر بندرعباس از بخش های مختلف این مرکز بازدید نمود.

به گزارش صدف نیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این بازدید گفت: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید در برنامه تحول نظام سلامت ارائه خدمات رایگان درمانی به بیماران صعب العلاج در کشور است؛ خوشبختانه با راه اندازی این مرکز، دیگر نیازی به مراجعه بیماران برای درمان به خارج از استان نیست.

شکاری افزود: مرکز ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت استان در کنار این مرکز کار جمع‌آوری داده‌های دقیق و کامل از بیماران سرطانی در سطح استان است را بر عهده دارد ؛ همچنین بزودی با اندکی تغییرات در ساختار مرکز ، بخش های بستری بیماران هماتوانکولوژی جهت رسیدگی بیشتر و بهتر به این مرکز منتقل خواهد شد .

قائم مقام وزیر بهداشت در استان تصریح کرد: از پانزدهم اردیبهشت سال ۹۳ تا کنون با حضور ۱۰ نیروی فعال ۲ پزشک متخصص رادیوتراپیست و انکولوژی بیش از ۳۰۰ بیمار مبتلا به انواع سرطان جهت رادیوتراپی و پرتو درمانی به این مرکز مراجعه کرده و مورد مداوا قرار گرفته اند .

وی ابراز داشت: از اسفند سال ۹۳ تا کنون که بخش های شیمی درمانی این مرکز راه اندازی گردید با حضور ۲ پزشک متخصص و ۲ پزشک عمومی و ۴ پرستار بطور متوسط ماهیانه ۱۵۰ بیمار مورد شیمی درمانی قرار گرفته اند که در طی ۷ ماه گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ بیمار شیمی درمانی استاندارد دریافت کرده اند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطر نشان کرد: با راه اندازی این مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی امید بندرعباس علاوه بر خدمت رسانی به بیماران استان ، پذیرای بیماران سایر استانها از جمله جنوب استان کرمان ، سیستان و بلوچستان ، بخش هایی از استان فارس و ایلام بوده است.

Views: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *