شماره مجوز: 83030

برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان در بندرعباس

برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان در بندرعباس

جشنواره تئاتر هرمزگان

جشنواره تئاتر هرمزگان

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان روز دوشنبه ۶ مهرماه با اجرای دو نمایش از شهرستان میناب و بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرد. این جشنواره تا ۹ مهرماه ادامه خواهد داشت و هر روز دو نمایش اجرا خوهد شد.

به گزارش صدف نیوز: در اولین روز از جشنواره تئاتر ، ساعت ۳۰/۹ و ۳۰/۱۱ نمایش ” بادی لنگویچ ” به نویسندگی جعفر قاسمی و کارگردانی ایوب رحیمی از شهرستان میناب به روی صحنه رفت .

مدت زمان این نمایش ۵۵ دقیقه بود که در پلاتو آفتاب بندرعباس به نمایش در آمد و مورد استقبال مخاطبان و تماشاگران قرار گرفت.

در ساعت ۱۷ و ۱۹ روز اول جشنواره نیز نمایش ” رنجترانه های سیما ” به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوری به روی صحنه رفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز گفت: حسن رونده، ابراهیم پشت کوهی و رضا کمالی داوران بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان می باشند.

علیرضا درویش نژاد افزود: امسال سعی کرده ایم نمایش هایی به بخش مسابقه راه یابند که به لحاظ کیفی از سطح مطلوبی برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: ارتباط و همفکری بین داوران بازبین و داوران نهایی می تواند در انتخاب گروه های برگزیده بسیار اثر بخش باشد و امیدواریم با توجه به سابقه قدمت و اصالت تئاتر هرمزگان، امسال شاهد حضور پررنگ گروه های نمایشی هرمزگان در جشنواره فجر باشیم.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان اظهار داشت: با توجه به حذف بخش منطقه ای جشنواره فجر، جشنواره های استانی از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار و رقابت گروه های نمایشی را بسیار نزدیک کرده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، داوران انتخاب شده رابه لحاظ تخصص و آشنایی با نمایش استان در سطح مطلوبی دانست و عنوان کرد: این امر می تواند موجب انتخاب صحیح و همچنین ارتباط بیشتر هنرمندان با داوران و انتقال تجربه شود.

وی یادآور شد: برگزاری کارگاه های آموزشی توسط داوران ، از دیگر برنامه های جشنواره در بخش جنبی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *