شماره مجوز: 83030

امام سجاد (ع) یاد شهدای کربلا را زنده نگه داشت

استاندار هرمزگان در سوگواره شعر سجاده خورشید:

امام سجاد (ع) یاد شهدای کربلا را زنده نگه داشت

استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات امام سجاد پس از واقعه عاشورا، گفت: زنده نگه داشتن یاد عاشورا و شهدای واقعه کربلا و تربیت شاگردان بی نظیر همانند ابوحمزه ثمالی از جمله این اقدامات مهم بود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در سوگواره شعر سجاده خورشید که همزمان با سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) و افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: برگزاری پنجمین کنگره امام سجاد (ع) افتخار بزرگی برای استان هرمزگان محسوب می شود و خوشبختانه پرچم اهل بیت و امام سجاد بر فراز این استان به اهتزاز درآمده است.

وی با اشاره به خدمات امام سجاد (ع) برای امت اسلامی، افزود: براساس روایات و تاریخ مکتوب، امام سجاد یک چهره مبارز و مقاوم و خستگی ناپذیر بوده و با تدبیر تمام راه ها را می شناخت و به سمت اهداف مورد نظر، این راه ها را ادامه می داد.

استاندار هرمزگان افزود: امام زین العابدین (ع) ۳۵ سال امامت مسلمانان را بر عهده داشت و از دعا کردن و مبارزه و تعلیم خسته نشد، بلکه دشمنان به حدی از این امام بزرگوار عصبانی شدند که ایشان را به شهادت رساندند.

جادری در ادامه با اشاره به اقدامات امام سجاد پس از واقعه عاشورا، تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد عاشورا و شهدای واقعه کربلا و تربیت شاگردان بی نظیر همانند ابوحمزه ثمالی از جمله این اقدامات مهم بود.

وی بیان داشت: همچنین این امام بزرگوار فرهنگ دعا و معارف اسلامی را تبیین کردند و اگر به صحیفه سجادیه که به عنوان زبور آل محمد (ص) از آن یاد می شود، نمونه ای از تلاش عارفانه و خالصانه امام سجاد است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه مبارزه و برخورد با حکام زمان دیگر اقدام مهم امام چهارم شیعیان بود، اظهار داشت: همه ائمه بزرگوار ما سیاسی بودند و امامت با سیاست آمیخته است و امام سجاد (ع) نیز در هر فرصتی با حکام زمان برخورد می کردند.

جادری خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین کنگره هایی، بتوانیم نام بلند و بزرگ امام سجاد (ع) را در تمام دنیا به بلندای تاریخ بشریت معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *