صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

رونمایی از دستگاه آب ساز در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری هرمزگان

رونمایی از دستگاه آب ساز در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری هرمزگان

دستگاه آبساز

دستگاه آبساز

با حضور استاندار هرمزگان، از دستگاه آب ساز (تولید آب از رطوبت هوا) در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری رونمایی شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان، مدیرعامل آبفای هرمزگان در این باره گفت: طراحی و ساخت این دستگاه به کارفرمایی این شرکت و اجرای واحد پژوهش جهاد دانشگاهی استان با قابلیت کاربرد در مناطق ساحلی و همچنین مناطق فاقد لوکه کشی آب شرب انجام شده است.

“حسین خادمی” افزود: مهمترین کاربرد این دستگاه در شرایطی است که منابع آب به سختی یافت می شود و یا شرایط انتقال آب امکان پذیر نباشد. همچنین پایین بودن هزینه بهره برداری از این دستگاه و کیفیت بالای آب تولیدی دستگاه آب ساز نسبت به آب های معدنی (که دارای مواد افزودنی بوده و در معرض نور آفتاب قرار دارند)، از جمله مزایای این دستگاه است.

خادمی گفت: با توجه به هزینه های پایین ساخت این دستگاه، با تولید انبوه آن ، مراکز آموزشی، پادگان ها و مراکز نظامی ، مناطق روستایی و حتی مجتمع های آپارتمانی و مشترکین خانگی نیز می توانند از این دستگاه استفاده نمایند.

وی افزود: این دستگاه در ابعاد ۱۰۰*۱۲۵*۷۵ سانتی متر ساخته شده که توان مصرفی آن ۳۰۰ وات بوده و در شرایط عادی ، در دمای ۳۵ درجه سانتی گراد و رطوبت ۶۰ درصد نسبی، روزانه بیش از ۲۰ لیتر آب تولید می کند که با توجه به شرایط اقلیمی استان و مشکل کمبود آب، راهکار مناسبی برای تولید آب شرب سالم و بهداشتی است . همچنین این دستگاه پس از تولید آب با استفاده از رطوبت هوا به روش تقطیر، قابلیت انجام پروسه میکروب زدایی و اضافه کردن املاح مورد نیاز بدن را نیز دارد.

بازدیدها: ۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.