سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مدیرکل اوقاف هرمزگان: وقف حیات طیبه و بیمه همیشگی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان:

وقف حیات طیبه و بیمه همیشگی است

همایش وقف و رسانه در هرمزگان

همایش وقف و رسانه در هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: با وجود اینکه این استان بعد از خراسان جنوبی بیشترین آمار وقف های جدید منفتی در کشور را به خود اختصاص داده اما در بعضی از کارهای اجتماعی با کمبود واقف مواجب است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام منصور هاشمی در همایش سراسری وقف و رسانه پیرامون برنامه های هفته وقف افزود: در حوزه درمان ، ازدواج ، بیماری های صعب العلاج (سخت درمان) ، نیمه شعبان ، شهادت حضرت زهرا (س) ، غدیر خم ، نانو تکنولوژی و علوم روز واقف کم داریم و از رسانه ها خواستاریم که این تبلیغات را به جامعه ابلاغ کنند تا پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.

وی بیان داشت: در استان هرمزگان به ازای هر دوهزار و ۸۰۰ نفر یک واقف وجود دارد که امیدواریم که این امر با همکاری اهالی رسانه و جذب اعتماد مردم به حوزه وقف بیشتر شود.

مدیرکل اوقاف هرمزگان اظهارکرد: سال گذشته ۱۳۰ وقف در استان هرمزگان به ثبت رسید که بیش از آمار سازمانی بود و امسال نیز با تمهیدات و برنامه هایی که در دست اجرا است ، این میزان به بیش از ۱۴۰ مورد افزایش یابد.

مدیرکل اوقاف هرمزگان اظهارکرد: امسال از محل اجرای موقوفه های استان ، ۱۰ میلیارد ریال برای عزاداری اباعبدالله هزینه شد و ۱۸ میلیارد ریال از محل سرمایه گذاری اوقاف و چهار میلیارد ریال نیز از سوی دولت به ساخت و ساز اماکن و بقاع متبرکه اختصاص یافت اما نسبت به بعضی از استان ها در بحث ساخت و ساز عقب تریم که انتظار حمایت از سوی خیران و رسانه ها است.

هاشمی همچنین به برنامه های هفته وقف اشاره کرد و گفت: برگزاری شش همایش یاوران وقف در شهرستان های استان و تجلیل از واقفان و چهره های برتر قرانی ، گشایش نمایشگاه بزرگ وقف با موضوع وقف و اقتصاد مقاومتی ، همایش های صنفی ، محفل انس با قران ، نشست با خیران مسجد ساز ، دیدار با ائمه جمعه ، استاندار و فرماندار ، دیدار با علما و ائمه جمعه اهل سنت ، زنگ انشاء در مدارس ، عیادت از بیماران و ویزیت رایگان در بعضی از بقعه های متبرکه از جمله این برنامه ها است.

وی گفت: وقف حیات طیبه و بیمه همیشگی است و افرادی که وقف می کنند پرونده عمل آنها بسته نمی شود.

گفتنی است استان هرمزگان دارای دوهزار و ۸۰۰ موقوفه و بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ رقبه وقفی است.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *