سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تحولات چشمگیر در بهداشت و درمان جزیره هرمز

تحولات چشمگیر در بهداشت و درمان جزیره هرمز

قنبر زرنگاری رئیس شورای اسلامی شهر جزیره هرمز طی نامه ای از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به لحاظ تحولات چشمگیر در بهداشت و درمان آن جزیره از زمان تصدی کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توسط دکتر محمد شکاری خواست از طرف آن شورای و به نمایندگی از مردم شریف هرمزازایشا ن به صورت ویژه تقدیر و تشکر شود.

به گزارش صدف نیوز: در این نامه به شبانه روزی شدن خدمات مرکز بهداشتی و درمانی هرمز، راه اندازی واحد دیالیز، آزمایشگاه تشخیص طبی ، دندانپزشکی، مرکز تحقیقات هرمز، پروژه جزیره سالم هرمز ، مرکز توسعه سلامت هرمز و همچنین خرید تجهیزات پزشکی و اعزام پزشکان متخصص اشاره شده است.

در جای دیگری رئیس شورای اسلامی جزیره هرمز با اشاره به گزارش خبرنگار یکی از خبرگزارهای رسمی در استان هرمزگان مبنی بر اینکه ( شبها بیمار نشوید ) که به تازگی تیتر شده و همچنین در فضای مجازی هم نشر داده شده بود در نامه ای رسمی خطاب به رییس مرکز توسعه سلامت هرمز نوشت : ضمن تقدیر و تشکر مجدد از شبانه روزی شدن خدمات آن مرکز درمانی و خصوصا از توجه ویژه جناب آقای دکتر شکاری ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان نسبت به امورات درمانی این جزیره باستحضار می رساند از نظر این شورا بسیاری از مطالب ذکر شده در خبر مذکور خلاف واقع و نادیده گرفتن دولت محترم می باشد.

مهندس علی آذرپیکان رئیس مرکز توسعه سلامت هرمز در این خصوص گفت: خوشبختانه با تلاش نیروهای خدوم این مرکز و همچنین حمایتهای بی دریغ ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان توانسته ایم به دستاوردهای خوبی برسیم و همچنان در تلاش هستیم به یاری خداوند در جهت ارتقاء سطح بهداشت و درمان جزیره هرمز موفق باشیم.

وی به وجود مرکز توسعه سلامت هرمز، آزمایشگاه شبانه روزی، پایگاه بهداشتی و درمانی، رادیولوژی اشاره کرد و افزود: تعداد ۴ نفر ماما و همچنین دندانپزشک، رادیولوژیست جهت خدمت رسانی به مردم شریف جزیره استخدام شده اند و همچنین با پیگیریهایی که انجام شده بود همچنان پزشکان متخصص در رشته های ( زنان و زایمان، کودکان، داخلی) بصورت هفتگی به این جزیره اعزام می شوند.

رئیس مرکز توسعه سلامت هرمز از خدمات شبانه روزی مرکز بهداشتی و درمانی هرمز و همچنین داروخانه خبرداد و تصریح کرد: خرید یونیت دندانپزشکی جهت ارتقاء خدمات تخصصی دندانپزشکی و اعزام رایگان بیماران با آمبولانس دریایی به مرکز استان از دیگر خدمات دانشگاه و این مرکز می باشد.

مهندس آذرپیکان در پایان به دریافت هزینه ویزیت توسط پزشکان جزیره اشاره کرد و گفت : این مرکز براساس بخشنامه و آئین نامه های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور، تعرفه ویزیت پزشکان در ساعات اداری و غیر اداری را اجرا می کند و خوشبختانه تا کنون هیچگونه قصوری از سوی این مرکز و دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان صورت نگرفته است.

Views: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *