صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سیزدهمین نمایشگاه کتاب بهمن ماه در هرمزگان برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

سیزدهمین نمایشگاه کتاب بهمن ماه در هرمزگان برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در آستانه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان های کشور گفت: نمایشگاه های کتاب بهترین هدیه فرهنگی نظام به مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در این خصوص گفت: تا سال ۱۳۸۵ نمایشگاه های بزرگ کتاب در استان ها به صورت موردی و پراکنده و فقط در استان های بزرگ کشور برگزار می شد و بسیاری از استان ها و مردم از این موهبت بی بهره بودند.

وی افزود: با شکل گیری مؤسسه برگزاری نمایشگاه های کتاب کشور این حرکت جنبه جدی تر و منسجم تری گرفت و بر اساس یک زمانبندی مشخص، نمایشگاه های بزرگ کتاب در سراسر کشور به مرحله اجرا در آمد و از آن زمان نیز به صورت مستمر در هرمزگان هر ساله برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: استان هرمزگان امسال میزبان سیزدهمین دوره برگزاری این نمایشگاه است و به یک مطالبه جدی مردم تبدیل شده و از لحاظ کیفیت برگزاری ، میزان فروش و استقبال ناشران جزء نمایشگاه های برتر کشور محسوب می شود.

درویش نژاد نمایشگاه های کتاب را مهمترین فعالیت فرهنگی هر استان دانست و یاد آور شد: نمایشگاه کتاب شور و نشاط وسیعی را در جامعه ایجاد می کند و همه بخش های اجتماع از کودکان ، نوجوانان ، میانسالان ، کهنسالان را در بر می گیرد.

وی ضمن تأکید بر استمرار این روند در استان ها گفت : بعد از نزدیک به ده سال برگزاری مستمر این رویداد در سراسر کشور و استان ها، نیازمند آسیب شناسی دقیق و تغییر در روند برگزاری و ایجاد تنوع بیشتر به ویژه با تقویت برنامه های بخش جنبی می باشد تا این رویداد همچنان تازگی و اهمیت خود را حفظ کند .

گفتنی است: سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان به عنوان سیصد و یکمین نمایشگاه کشور بعد از خوزستان ۱۰ الی ۱۶ بهمن ماه در بندرعباس برگزار می شود .

بازدیدها: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *