سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بهره برداری از ۵۲ پروژه آموزشی در هرمزگان همزمان با دهه فجر

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان خبر داد:

بهره برداری از ۵۲ پروژه آموزشی در هرمزگان همزمان با دهه فجر

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: نوسازی مدارس هرمزگان در دهه فجر امسال ۵۲ پروژه آموزشی با زیر بنای ۳۲۴۵۳ متر مربع در قالب ۲۱۵کلاس درس را با اعتباری بالغ بر ۵۰۳ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رساند.

به گزارش صدف نیوز، ماشاءالله قاسمی افزود: در سال جاری با افتتاح و بهره برداری از این طرحها مجموعا ۶۰۵کلاس درس در اختیار دانش آموزان هرمزگانی قرار گرفته وقریب به ۱۷هزار دانش آموز از فضای آموزشی استاندارد استفاده خواهند کرد.

مهندس قاسمی با اشاره به وجود بیش از ۲۳۰۰کلاس درس تخریبی در استان اظهار داشت: بر اساس طرحی که اداره کل نوسازی مدارس در دستور کار قرار داده و طی دوسال اخیر به مرحله اجرا رسیده و می رسد تلاش شده بیش از ۷۰درصد منابع خیری به سمت جمع آوری مدارس تخریبی سوق داده شود و آمادگی داریم به ازای هر مدرسه تخریبی که خیرین محترم ساخت آن را تقبل نمایند این اداره کل نیز به همان نسبت مشارکت داشته باشد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان با تشریح وضعیت استقرار پروژه ها در شهرستانهای استان یادآور شد: از مجموع ۵۲ پروژه، در شهرستان بندرعباس ۷پروژه ، در شهرستانهای بندرخمیر، حاجی آباد، قشم و میناب (هرکدام) ۶پروژه، جاسک ۴پروژه ، ابوموسی ، پارسیان، بشاگرد و بندرلنگه (هرکدام ) ۳ پروژه، رودان و سیریک (هرکدام ) ۲ و بستک یک پروژه در دهه مبارکه فجر بهره برداری می شود.

قاسمی منابع تامین اعتبار این پروژه ها را تشریح کرد و افزود: ۲۰ پروژه از طریق منابع مردمی،۱۰پروژه مشارکتی ،۱۱پروژه از طریق منابع ملی و ۱۱پروژه از طریق منابع استانی تامین اعتبار شده است.

Views: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *