شماره مجوز: 83030

دستاورد سفر مدیرعامل فولاد هرمزگان به همراه رییس جمهور به ایتالیا

دستاورد سفر مدیرعامل فولاد هرمزگان به همراه رییس جمهور به ایتالیا

امضای قرارداد توسعه فولاد هرمزگان

مدیر عامل فولاد هرمزگان در ایتالیا

مدیر عامل فولاد هرمزگان در ایتالیا

قرارداد توسعه فولاد هرمزگان تا سقف ۳ میلیون تن به امضا رسید.

مهندس امیر مسعود هراتیان مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه مراسم انعقاد این قرارداد با گروه SMS، تصریح کرد: با اجرایی شدن این قرارداد که در قالب فاینانس می باشد ظرفیت کنونی فولاد هرمزگان از ۱٫۵ میلیون تن به ۳ میلیون تن تختال در سال خواهد رسید.

مهندس هراتیان که با هیأت همراه رییس جمهور به ایتالیا سفر کرده بود به تشریح ظرفیتها و طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان با سرمایه گذاران و تجار ایتالیایی پرداخت و بیان داشت: با توجه به شرایط مثبت و امیدبخشی که پس از توافق هسته ای بوجود آمده و همچنین توجه ویژه ای که دولت تدبیر و امید به توسعه سواحل خلیج فارس و توسعه صنعت فولاد در استان هرمزگان دارد به زودی شاهد آن خواهیم بود که این استان بعنوان قطب اول فولادکشور با ایجاد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن در سال معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران خارجی بخش معدن و صنایع معدنی بخصوص فولاد توجه ویژه ای به این منطقه دارند، افزود: شرکت فولاد هرمزگان با دارا بودن تکنولوژی جدید و همچنین قرارگرفتن در سواحل خلیج فارس بهترین گزینه برای سرمایه گذاری می باشد.

هراتیان گفت: با توجه به نیاز بازار خارجی و داخلی به محصولات ویژه تولیدی فولادهرمزگان و توانایی این شرکت در تولید محصولات ویژه علاقه مندی خاصی از طرف خریداران داخلی و خارجی برای تختالهای فولادهرمزگان وجود دارد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان خاطر نشان ساخت: با اجرای طرح توسعه، در زمان طراحی، ساخت و نصب تجهیزات و بخصوص در زمان بهره برداری علاوه بر افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور و اشتغال پایدار مناسب، نقش این شرکت در تحقق تولید ۵۵ میلیون تن فولاد مهمتر می شود.

هراتیان ضمن قدردانی از اهتمام رییس جمهور و هیات دولت برای سرعت بخشیدن به توسعه و پیشرفت کشور، از حمایتهای مدیرعامل و مدیران شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای توسعه فولاد هرمزگان قدردانی و تشکر نمود.

وی همچنین به نقش تلاش و کوشش کارکنان این شرکت نیز اشاره نمود و پیشرفت و کسب جایگاه شایسته برای فولادهرمزگان را مرهون همت بلند نیروی انسانی این کارخانه دانست.

شرکت فولادهرمزگان بعنوان پیشرفته ترین کارخانه فولادی کشور، با ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن تختال در سال، در فاصله ۴ کیلومتری از سواحل خلیج فارس و ۱۳ کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *