صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

افتتاح بیمارستان رودان با حضور وزیر بهداشت

افتتاح بیمارستان رودان با حضور وزیر بهداشت

با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان هرمزگان و شهر رودان بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان افتتاح شد .

به گزارش صدف نیوز: “دکتر محمد شکاری” رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در این مراسم گفت : بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان با زیر بنای ۱۱۴۰۰ متر در ۵ طبقه با اعتباری بالغ بر ۲۸۹۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و ابلاغی و خرید تجهیزات بیمارستانی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰۰ میلیون ریال با حضور و زیر بهداشت و مسئولان استانی به بهره برداری رسید .

دکتر شکاری افزود: پروژه ساخت بیمارستان رودان از سال ۱۳۸۸ آغاز و امروز به صورت رسمی در جهت خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان رودان ، شهرها و بخش های تابعه این شهرستان خدمت رسانی خواهد کرد.

وی تصریح کرد : بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان شامل بخش هایی بخش تصویر برداری ، آزمایشگاه ، بخش اورژانس با ۱۳ تخت و فضای بستری تحت نظر ۴ تخت ، بستری ایزوله یک تخت ، اتاق عمل سرپایی ، تزریقات ، اتاق پزشک کشیک ، اتاق انتظار ، درمانگاه تخصصی ، بخش اداری می باشد .

قائم مقام وزیر در استان اظهار کرد: بخش های مستقر در طبقات اول تا سوم این بیمارستان شامل بخش جراحی با ۴ اتاق عمل ، بخش زایمان با ۶ اتاق LDR ، اتاق معاینه با ۳ تخت ، اتاق مراقبت با ۳ تخت ، بخش ICU با ۴ تخت ، CCU با ۴ تخت ، بخش بستری داخلی با ۲۴ تخت ، بخش بستری جراحی و زنان با ۲۴ تخت ، بستری کودکان با ۲۴ تخت به همراه NICU ، سالن نهار خوری و سالن کنفرانس ۶۰ نفره است.

دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان ۹۶ تخت خوابی شهرستان رودان گفت: دکتر شکاری یکی از بهترین مدیران وزارت بهداشت هستند؛ ایشان در ۲۲ آبان سال ۹۳ به بنده قول دادند که تا امروز این بیمارستان را تکمیل و آماده ارائه خدمت به مردم این شهرستان خواهند کرد؛ بنده عنوان کردم این قول ها زیاد داده شده و برای بنده قابل باور نبود که به این سرعت و دقت و درکمترین زمان ممکن آماده و افتتاح شود.

دکتر هاشمی عنوان کرد: تشکر می کنم از مسئولان دانشگاه ، پزشکان مجموعه ، پرستاران که خدمت می کنند مطمئن هستم این خدمت صادقانه باعث شادی و آرامش مردم خواهد شد ؛ قول می دهم وسایل و تجهیزات ، متخصصین مورد نیاز به تدریج و درکمترین زمان ممکن تامین شود.

شایان ذکر شهرستان رودان یکی از شهرستانهای شرقی استان است ؛ فاصله آن تا مرکز استان و شهر بندرعباس ۱۰۰ کیلومتر می باشد ؛ براساس آمارسال ۱۳۹۰ جمعیت شهرستان رودان ۱۱۸۵۴۷ نفراست. شهر رودان با ۳۳۲۸۵ نفر جمعیت پس از بندرعباس و میناب سومین شهر پر جمعیت استان است.

Visits: 25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *