شماره مجوز: 83030

متلاشی شدن ۲۰۶ باند موادمخدر در استان هرمزگان

فرماندهی انتظامی هرمزگان خبر داد:

متلاشی شدن ۲۰۶ باند موادمخدر در استان هرمزگان

فرماندهی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه ۲۰۶ باند توزیع و حمل موادمخدر در سال‌جاری متلاشی شده است افزود: در سال‌جاری ۷۴ تن مجموع کشفیات داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش صدف نیوز: سردار عزیزالله ملکی در یک نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به دستگیری‌های موادمخدر در استان افزود: ۷ هزار و ۷۰۶ نفر دستگیر و ۹۵۸ خودروی سبک و سنگین در این خصوص توقیف شده است.

وی با بیان اینکه در سرقت‌های مهم ۷درصد کاهش داشته ایم، خاطرنشان کرد: تعداد ۵هزار و ۵۹۱ نفر دستگیری سارق داشته‌ایم که در سرقت‌های مهم ۷درصد کاهش در وقوع و در مجموع ۱۰ درصد کاهش کل جرائم در سطح استان وجود داشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: دستگیری در حوزه قاچاق سوخت ۴هزار و ۸۲۲نفر بوده که ۸۳درصد در این بخش کاهش وجود داشته است.

وی با بیان اینکه کشفیات کالای قاچاق در سطح استان، ۷۰۰ میلیارد تومان بوده گفت: در طول سال ۹۴ ارزش کشفیات کالای قاچاق در سطح استان، ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که ۳۰۰ میلیارد ریال آن در ۷۲ ساعت گذشته بوده است.

ملکی خاطرنشان کرد: این مقدار کشفیات در مقایسه با سال گذشته ۲۱۴ درصد افزایش را در بر داشته است.

ملکی در ادامه تصریح کرد: در راستای شناسایی و کشف محموله‌های سنگین و کلان کالای قاچاق و مقابله جدی با عوامل و عناصر قاچاق کالا، پس از انجام کار اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت‌های ویژه، ماموران پلیس آگاهی استان با همکاری پلیس شهرستان‌های بندرعباس، میناب، خمیر، لنگه و پارسیان طی ۷۲ ساعت گذشته چند محموله سنگین و تعدادی محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: ماموران در این رابطه ضمن توقیف ۲۱ دستگاه تریلرکانتینربر و تعدادی کامیونت، مقادیر زیادی انواع کالای قاچاق شامل ۶۳۰ دستگاه انواع کولر گازی،۸۷ هزار بسته انواع البسه و پوشاک، ۲۰۰دستگاه یخچال، ۱۵۰ دستگاه انواع ماشین لباسشویی و جارو برقی، ۵۰دستگاه آب سرد کن، سه میلیون و ۲۰۰هزار نخ انواع سیگار، ۵ هزار کارتن ظروف شیشه‌ای و آشپزخانه، ۷۱ تن پیاز خارجی و مقادیر زیادی انواع دیگر کالا با بارنامه جعلی و فاقد مدارک گمرکی کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش ۲۱۴ درصدی کشف کالای قاچاق در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: ارزش تقریبی کالاهای کشف شده طی ۷۲ ساعت گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال است که در این زمینه ۱۸ نفر از عوامل و عناصر فعال در زمینه قاچاق دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با قرار وثیقه سنگین روانه زندان شدند.

ملکی اضافه کرد: ۴۳ فروند شناور و ۳هزار و ۳۹۰ خودروی حامل کالای قاچاق در سال‌جاری توقیف شده است که در این میان ۲۱ باند قاچاق کالا هم منهدم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *