صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نخستین جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان با معرفی برگزیدگان پایان یافت

نخستین جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان با معرفی برگزیدگان پایان یافت

بلالی دبیر جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان

بلالی دبیر جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان

دبیر جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان گفت: از ۶۷ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره ۴ اثر در بخش عکس و ۵ اثر در بخش فیلم به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

به گزارش صدف نیوز: کرامت بلالی مهمترین معیار داوری برای معرفی برگزیدگان را ایده ناب و خلاقانه و داشتن سوژه های جدید عنوان کرد.

وی افزود: این جشنواره برای کشف و شناسایی استعداد دانش آموزان و کسب تجربه آنان در قالب انیمیشن، فیلم داستانی، مستند و فیلم مستند داستانی و عکس برگزار شد.

دبیر جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان گفت: برگزیدگان این جشنواره به مرحله کشوری برای رقابت با دیگر فیلم سازان و عکاسان دانش آموزی معرفی می شود.

دبیر جشنواره در گفت و گو با خبرنگار پانا هرمزگان، گفت: ۲۰ نیروی فرهنگی و هنری با تخصص های مختلف اجرایی، فنّی، فضای مجازی، تدارکاتی، رسانه، حمل و نقل، تبلیغات، به همراه کانون آگهی و تبلیغات احترامی، مؤسسه سینمایی آنامیس و رسانه های مختلف مجازی، دیداری، مکتوب و شنیداری به همراه خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در امر برگزاری این جشنواره، مشغول به فعالیت بودند و همکاری داشتند.

اختتامیه جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان

اختتامیه جشنواره فیلم و عکس دانش آموزی هرمزگان

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و رییس جشنواره فیلم و عکس هرمزگان نیز در رابطه با کمّ و کیف برگزاری و اهداف این جشنواره  بیان کرد: ما با رویکرد فعالیت های دانش آموزی و با این نگاه که بهترین زمان برای پرورش این استعدادها که همکاران بنده در سطح مدرسه و شهرستان شناسایی کردند، این مقطع از زمان است و این توانایی های هنری دانش آموزی که از کمک مسئولین امر، دوستان اهل فن و بنیانگذاران این جشنواره ها، استفاده کنیم و کارگاههایی را برگزار کنیم و بیشترین هدفمان از برگزاری این جشنواره با نگاه آموزشی، ایجاد کارگاههایی است که ارتقا و رشد توانایی های دانش آموزان را هدف گرفته است.

احمد مهرانی در ادامه خاطرنشان ساخت: با وجود اینکه بعضی از فیلم ها و عکس هایی که دانش اموزان از سراسر استان فرستاده اند، در نگاه و بازبینی اولیه داوران از کیفیت لازم برخوردار نبود، منتها توصیه و خواهش ما به داوران محترم این بود که به رغم کیفیت پایین بعضی از آثار، همان دانش آموزانی که در مسابقات شرکت کرده بودند به جشنواره دعوت شوند تا پس از دیدن آموزشهای لازم، ان شاالله در مراحل بعدی بتوانند یک اثر مفیدتر، بهتر و قابل توجّه تری را عرضه بکنند.

مهرانی سپس اظهار داشت: به نظر من جشنواره، گذرگاه خوبی برای رشد و بالندگی توانایی هنری دانش اموزان است و اظهار  کرد: امیدواریم بتوانیم، در رشته های دیگر هم ان شاالله این جشنواره ها را برگزار کنیم و یک مطلب دیگر این که ان شاالله با کمک آقای بلالی و همکاران این جشنواره را دایمی کنیم تا اثر گذاری بیشتری داشته باشد.

جشنواره فیلم و عکس هرمزگان با برگزاری چهار کارگاه عکاسی شهری، نویسندگی فیلمنامه، فیلم سازی و بازیگری به ترتیب توسط عبدالحسین رضوانی، ابراهیم پشتکوهی، سید وحید حسینی نامی و رؤیا نونهالی در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵  برگزار شد و در نوبت شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ نیز با افتتاحیه نمایشگاه عکس، نمایش فیلم های برگزیده، اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان با حضور مسئولین استانی، رسانه های خبری و جمعی از هنرمندان جوان و پیشکسوت در بندرعباس برگزار گردید. داوران این جشنواره یدالله کریمی، جواد طوسی، رویا نونهالی، ابراهیم پشت کوهی، عبدالحسین رضوانی و سید وحید حسینی ثانی بودند.

شایان ذکر است این جشنواره با حضور ۷۰ دانش آموز فیلمساز و عکاس با ۴۶ فیلم کوتاه و عکس از سراسر استان هرمزگان، از صبح جمعه ۱۷ اردیبهشت به مدت ۲ روز در کانون فرهنگی و تربیتی غدیر بندرعباس، برگزار شد.

بازدیدها: ۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.