صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان برگزار شد

هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان برگزار شد

هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل نوسازی مدارس و جمعی دیگر از مدیران و خیرین در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد.  استاندار هرمزگان در این آیین گفت: همه بزرگان ما را به مدرسه سازی توصیه کرده اند و افرادی که این کار را انجام می دهند نام نیکی در دنیا و آخرت برای خود به جا خواهند گذاشت.

به گزارش صدف نیوز، دکتر جاسم جادری با تبریک اعیاد شعبانیه، عنوان کرد: ثواب کارهای نیکو به طور پیوسته به انسان منتقل می شود و جهاد مالی در دین اسلام مورد تمجید قرار گرفته و جهاد با مال و نفس از بالاترین مرتبه های جهاد هستند.

وی ادامه داد: امروز با توجه به نیاز جامعه برای مقابله با جهل و بی سوادی، مدرسه سازی در اولویت قرار دارد و همه بزرگان ما را به مدرسه سازی توصیه کرده اند و افرادی که این کار را انجام می دهند نام نیکی در دنیا و آخرت برای خود به جا خواهند گذاشت.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اظهار داشت: مدرسه سازی یک کار فرهنگی و علمی و دینی است که موجب سواد آموزی و تربیت انسان ها می شود.

جادری تعلم و تربیت را یک فریضه دانست و بیان داشت: امروز آموزش و پرورش به کمک همه خیرین و انسان های نیکوکار نیازمند است و کمک مردم و خیرین بهترین یاور برای عبور آموزش و پرورش از مشکلات است.

وی خاطرنشان کرد: وجود خیرین در هرمزگان که در مناطق محروم کار می کنند موجب افتخار است و به طور ویژه از برادران اهل سنت که کمک ها و کارهای خیر بسیاری در استان انجام می دهند، قدردانی می کنم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: باید کارهای خیر و نیکو را بزرگ جلوه دهیم و افرادی که در این عرصه حضور پیدا می کنند را تشویق کنیم تا کارهای نیکو ترویج پیدا کند.

بیش از هزار کلاس درس در دولت تدبیر و امید در هرمزگان احداث شده است

در این مراسم ماشاءالله قاسمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان نیز با بیان اینکه در مجموعه آموزش و پرورش هرمزگان تعداد ۳۱۷ هزار دانش آموز در سه هزار و ۴۸۱ آموزشگاه و بیش از ۱۴ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند، عنوان کرد: ۱۶۶ پروژه ساخت مدرسه با ۸۱۱ کلاس درس در هرمزگان در حال اجراست که برای تکمیل این فضاها به ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید منابع مالی نوسازی مدارس هرمزگان بیش از ۱۷۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب بوده است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان افزود: تعداد ۲۶۰ پروژه با بیش از هزار کلاس درس در دولت تدبیر و امید احداث و به دانش آموزان استان هرمزگان تحویل داده شده است و همچنین طی این مدت در بخش خیرین ۱۳۶ پروژه با ۶۰۱ کلاس درس در استان اجرایی شده است.

قاسمی اضافه کرد: پیش بینی می کنیم در مهر ماه امسال نیز ۷۱ پروژه نوسازی مدارس در هرمزگان را تحویل دهیم.

وی گفت: بزرگترین دغدغه ما وجود کلاس های تخریبی در هرمزگان است که با تلاش صورت گرفته در دولت تدبیر و امید تعداد این کلاس ها به هزار و ۸۰۰ کلاس درس کاهش یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به وجود ۵۴ هزار واحد مسکن مهر در هرمزگان، تصریح کرد: به هزار و ۸۰۰ کلاس درس برای واحدهای مسکن مهر در هرمزگان نیاز داریم.

 خداپسندانه ترین عمل، مدرسه سازی است

علی کرمپور مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با اعلام این مطلب افزود: درود خداوند بر شما خیرین  مدرسه ساز که برگزیدگان پروردگار هستید. برگزیدگانی که ساخت مدرسه را بعنوان کار خیر انتخاب نمودید . معتقدم مدرسه ام الفضایل خوبیها و مصدر فضیلتهاست .

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان افزود : ما در حوزه فضای کالبدی و تجهیزات با مشکلات و کمبودها روبرو هستیم و اطمینان داریم با وجود خیرین نهاد تعلیم و تربیت را مورد حمایت قرار خواهید داد . چرا که تاکنون هرجا آموزشو پرورش نیازی احساس کرده ، خیرین مشارکت داشته و مدرسه را از آن خود دانسته اند .

کرمپور با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فصل مشترک دولت و ملت است افزود : برای تربیت فرزندانی در تراز جمهوری اسلامی باید شما خیرین را در کنار خود داشته باشیم همانطور که مدرسه خانه دوم است ، خانه مدرسه اول بچه هاست . آفرین بر همت بلند شما که در بهترین و خداپسندانه ترین کار یعنی ساخت مدرسه همراهمان هستید.

Visits: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *