سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تجلیل از سردبیر صدف در جشنواره آب و رسانه هرمزگان

تجلیل از سردبیر صدف در جشنواره آب و رسانه هرمزگان

تجلیل از برگزیدگان جشنواره آب و رسانه هرمزگان

تجلیل از برگزیدگان جشنواره آب و رسانه هرمزگان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در نشست خبری “هفته صرفه جویی” با اصحاب رسانه، با اشاره به اقلیم خاص  و محدودیت منابع آبی هرمزگان، بر نقش تاثیرگذار رسانه ها در نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

به گزارش صدف نیوز: “امین قصمی” با اشاره به  چالش محدودیت های مالی و منابع آبی استان، گفت: بایستی تعادلی میان این دو برای ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان ایجاد شود که در این مسیر نیازمند مشارکت و همراهی خود مردم هستیم.

گفتنی است در پایان این نشست، چهار نفر از برگزیدگان جشنواره “آب و رسانه”  که فراخوان آن در سال ۹۴ منتشر شد، با دریافت لوح تقدیر و جوایزی از سوی مدیرعامل آبفای استان هرمزگان تجلیل شدند. سرکار خانم خاتون رییسی، آقایان حسین فریدونی، محمد کمالی و محمد خداکریمی، چهار خبرنگار برگزیده این جشنواره بودند.

مشترکین کم مصرف بسته های تشویقی دریافت می کنند

مهندس قصمی با اشاره به اقدامات مدیریتی این شرکت، اظهار داشت: طرح نصب ۶ هزار ابزار کاهنده مصرف در منازل شش هزار مشترک توسط مامورین آب از جمله اقداماتی است که امسال با هدف کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی میزان مصرف آب اجرا می شود و هزینه نصب این لوازم کاهنده طی توافقی با مشترکین به صورت اقساط و در قبوض آب بهاء آنان لحاظ می شود.

وی ادامه داد: تا پایان امسال نیز، بر اساس آمار حوزه مدیریت مصرف و امور مشترکین، بسته های تشویقی برای مشترکینی که رعایت الگوی مصرف را داشته اند از سوی این شرکت در نظر گرفته خواهد شد.

قصمی با بیان اینکه؛ سهم هزینه آب در سبد خانوار زیر یک درصد (۲۵/. %) است و بایستی به سمت واقعی شدن قیمت آب برویم، تصریح کرد: این درصد با توجه به هزینه های گزافی که صرف تولید و انتقال و توزیع آبشرب می شود، منصفانه نبوده و  علاوه بر آن  ۵۶ درصد از مشترکین شهر بندرعباس قبوض آب بهاء (۴۵ روزه) خود که کمتر از پنج هزار تومان است، را نیز نمی پردازند.

Views: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *