صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مصرف برق در هرمزگان به اوج خود رسید

مصرف برق در هرمزگان به اوج خود رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: بیش از دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق از ابتدای امسال تا نیمه تیرماه در استان مصرف شده که درهمسنجی با مدت مشابه پارسال هفت و نیم درصد رشد داشته است.

به گزارش صدف نیوز: عبدالصاحب ارجمند اظهار داشت: اوج بار در هرمزگان درهفته گذشته از هزار و ۸۷۰ مگاوات به بیش از ۲ هزار و ۹ مگاوات رسید که بالاترین اوج بار در کشور بود.

وی افزایش ۲۵ هزار مشترک جدید به شبکه توزیع برق هرمزگان و همچنین افزایش دمای هوای استان را از جمله دلایل رشد مصرف برق اعلام کرد.

مهندس ارجمند در خصوص قطعی برق در استان نیز گفت: بالا بودن اوج بار، سرقت کابل و فرسودگی شبکه از جمله دلایل قطعی است که برای اصلاح و نوسازی شبکه نیازمند هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان خاطرنشان کرد: در راستای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به مردم استان ، پارسال ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف ،۲۵۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط تعویض و هزار و ۲۷۰ دستگاه ترانس جدید با هزینه ۸۳۰ میلیارد ریال نصب شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان تاکید کرد: با مدیریت مصرف برق از سوی مشترکان این شرکت، تابستان امسال بدون خاموشی سپری خواهد شد.

ارجمند اظهار داشت: مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج در بخش های خانگی، صنایع و کشاورزی در کاهش مصرف برق و افزایش پایداری برق موثر است.

وی با اشاره به اینکه مصرف سرانه برق در هرمزگان در بخش خانگی چهاربرابر میانگین کشوری است، افزود: ۳۰ درصد میزان مصرف در استان را با صرفه جویی می توان مدیریت کرد.

در حال حاضر از حدود ۶۴۰هزار مشترک برق هرمزگان، ۸۲ درصد مشترکان خانگی هستند که این مشترکان ۶۴ درصد مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده اند.

با توجه به شرایط آب و هوایی خاص هرمزگان و لزوم بهره مندی همه از نعمت برق، رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان امری مهم و ضروری به منظور پیشگیری از خاموشی های احتمالی است .

به گفته کارشناسان حوزه انرژی برق، از جمله وسایل پرمصرف برقی کولرهای گازهای است که می توان با تنظیم آن در دمای ۲۴ تا ۲۶ درجه مصرف برق را کاهش داد.

ساعت اوج مصرف برق ۱۳ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳ است که مدیریت مصرف آن به ویژه در ساعت های اوج نقش مهمی در پیشگیری از خاموشی دارد.

بازدیدها: ۷۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.