صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

پذیرش آثار دهمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان رضوی هرمزگان تمدید شد

پذیرش آثار دهمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان رضوی هرمزگان تمدید شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : زمان پذیرش آثار دهمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان رضوی و نمایش عروسکی رضوی هرمزگان تا پایان محرم تمدید شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،علیرضا درویش نژاد با اعلام این خبر گفت : فراخوان اولیه از ابتدای امسال جهت پذیرش آثار در سطح ملی اعلام شد که تا پایان رمضان آخرین مهلت ارسال آثار بود که شاهد استقبال کم نظیر علاقه مندان و کارگردانان در این حوزه بودم .

وی افزود : نظر به رای زنی با بنیاد بین المللی فرهنگی –هنری امام رضا (ع) به دلیل شرایط نامساعد اقلیمی و گرمای شدید ، زمان برگزاری جشنواره امسال در هرمزگان به آذر ماه موکول گردید و به همین خاطر زمان ارسال آثار تا پایان محرم (۱۰آبان) تمدید گردید .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به زمان برگزاری جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت : هرسال همزمان با دهه کرامت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در هرمزگان برگزارمی شد اما به دلیل قرار گرفتن این دهه در اوج گرمای تابستانی ،امسال در آذرماه که از شرایط مساعدتر آب و هوایی برخوردار است برگزار خواهد شد.

درویش نژاد به تاثیر گذاری این جشنواره در ارتقای هنر دینی با رویکرد فرهنگ رضوی در کشور پرداخت و ادامه داد: در این ده روز بیش از ۶۰۰ اثر به دبیر خانه ارسال شده است که حدود ۱۵۰ اثر موفق به حضور در دوره های مختلف جشنواره شده اند .

وی به اجرای عموم نمایش ها اشاره کرد وگفت : اکثر نمایش های تولید شده برای این جشنواره در استان های مبدا اجرای عموم داشته اند و همین امر باعث رونق تئاتر رضوی در کشور و به ویژه نسل کودک و نوجوان شده است.

درویش نژاد یکی از مهمترین مصادیق فرهنگ رضوی را توجه به فریضه نماز دانست و عنوان داشت :آثار نمایشی که با رویکرد ترویج و تبلیغ نماز باشد در اولویت انتخاب و حضور در جشنواره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.