صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۶۸۶ پروژه هدیه دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان در هفته دولت است

استاندار هرمزگان در نشست خبری:

۶۸۶ پروژه هدیه دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان در هفته دولت است

نشست خبری استاندار هرمزگان

نشست خبری استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: در هفته دولت سال جاری ۶۸۶ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد که هدیه دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان در هفته دولت است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشستی خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، اظهار داشت: این نشست به عنوان نخستین برنامه هفته دولت محسوب می‌شود که نشان از اهمیت حوزه اطلاع‌ رسانی دارد.

وی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای تبیین فعالیت‌های دولت در یک سال اخیر است، اضافه کرد: در گذشته رکود اقتصادی، نظام بانکی غیرشفاف‌، بازار متلاطم ازر، آسیب‌های اجتماعی، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات داخلی در قالب خدشه‌ دار شدن اعتماد عمومی و درگیری‌های سیاسی کشور را مورد تاثیر قرار داده بود که دولت یازدهم با هدف رفع این مسائل گام در راه اداره کشور گذاشت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه دولت در کنترل و مهار تورم بالای ۴۰ درصد موفق عمل کرده است، افزود: در سال جاری نرخ تورم تک رقمی شده است و این موفقیت بعد از دهه‌ها به دست آمده است.

جادری با بیان اینکه نوسانات شدید ارزی به کمتر از پنج درصد در سال رسیده است، تصریح کرد: این در حالی بود که از رشد اقتصادی منفی ۶٫۳ درصد، به بالای سه درصد رشد اقتصادی در سال ۹۳ دست یافته‌ایم.

وی به کاهش درآمدهای نفتی و ارزی اشاره و گفت: قمیت نفت از ۱۲۰ دلار به زیر ۴۰ دلار رسید و درآمد فروش نفت کشور از ۱۲۰ میلیارد در سال به ۱۸ میلیارد دلار در دولت یازدهم رسید.

استاندار هرمزگان افزود: در زمینه های نفت و گاز چندین فاز پارس جنوبی به بهره برداری رسید و تا پایان سال نیز چند فاز دیگر افتتاح خواهد شد که تمامی موفقیت‌های داخلی و منطقه‌ای نتیجه سیاست‌های آرامش‌طلبانه و وحدت‌مدارانه دولت بوده است.

جادری به برجام اشاره و بیان داشت: این امر سبب شد بعد از ۱۲ سال دولت بتواند حقوق هسته‌‌ای را به تثبیت برساند و قطعنامه‌ های سازمان ملل را یکجا لغو کند که این امر سبب می شود ما به بازارهای جهانی دسترسی مجدد داشته باشیم و صادرات نفت خود را از ۶۵۰ هزار بشکه به دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه برسانیم.

وی اظهار داشت: جلوی بسیاری از مفاسد توسط دولت گرفته شده است چرا که دولت عزم خود را برای مقابله با فساد در تمامی بخش‌های جزم کرده است.

جادری با اشاره به دستاوردهای دولت در هرمزگان، تصریح کرد: وحدت و آرامش موجود در استان با استفاده از تمامی نیروهای شایسته در بین برادران اهل سنت و تشیع، نمونه‌ای عینی و بارز از آزادی‌های اجتماعی و شایسته ‌سالاری است که دولت شعار و وعده آن را نیز داده بود.

استاندار هرمزگان با اشاره به رویکرد محیط زیستی دولت افزود: دغدغه محیط زیستی دولت در هرمزگان که در راس آن سفر دکتر ابتکار به این استان قرار دارد، نیز به طور جد مورد توجه است.

وی به اجرای پروژه‌های تولیدی در حوزه شیلات و آبزی‌پروری در استان اشاره و یادآور شد: در حوزه‌های مختلف از جمله درآمدهای گمرکی و صادرات غیرنفتی افزایش ۳۰ و ۸۷ درصدی داشته‌ایم.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح توسعه سواحل مکران و ایجاد پایانه‌های نفتی در جاسک و جابجایی پالایشگاه نفت فوق سنگین از بندرعباس به کوه مبارک اشاره کرد و گفت: رونق مبادی ورود کالا و صادرات در استان مورد توجه بوده به نحوی که چند گمرک پس از سال‌ها توقف مجددا راه‌اندازی شده است.

وی به فعالیت‌های حوزه سلامت و درمان نیز اشاره کرد و بیان داشت: شاخص تخت بیمارستانی از ۱٫۱۷ درصد به ۱٫۲۲ درصد افزایش یافته است.

جادری به اجرای طرح‌های حوزه نیرو اشاره و افزود: در حوزه روستایی، روستاهای برخوردار از آب لوله‌کشی از ۹۵۰ روستا به بیش از هزار و ۳۰۰ روستا فزایش یافته است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تحولات حاصله در حوزه عمران جزایر و آموزش و پرورش، یادآور شد: در حوزه معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری استان نیز طی دو همایش برگزار شده ۷۸ تفاهم‌نامه بین‌دستگاه‌های دولتی با بخش خصوصی داخلی و خارجی منعقد شده است.

وی در ادامه گفت: در هفته دولت سال جاری ۶۸۶ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در استان هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد که هدیه دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان در هفته دولت است و نسبت به سال گذشته ۱۴۳ درصد رشد در این بخش را نشان می‌دهد.

استاندار هرمزگان در بخش پرسش و پاسخ به سوالات خبرنگاران با بیان اینکه طرح‌های متعددی در دست احداث داریم، اضافه کرد: به عنوان نمونه برای تولید ۱۰ میلیون تن فولاد هدف گذاری کرده‌ایم و این در حالیست که طرح‌هایی همانند پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که کشور را به صادر کننده بنزین تبدیل می‌کند.

جادری همچنین به فعالیت‌های احیا و تولید فلزات اشاره و یادآور شد: در جاسک، پارسیان و سایر نقاط استان نیز پنج نیروگاه احداث خواهد شد اما بازهم در باب جوابگویی به صنایع، کمبود برق خواهیم داشت.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی اضافه کرد: منطقه جاسک و سواحل مکران برای سرمایه‌گذاری از شرایط خوب و مطلوبی برخوردار و امنیت در این بخش به طور کامل برقرار است.

جادری همچنین از برگزاری نشست با فراکسیون امید مجلس برای رایزنی با هدف تسهیل در تصویب لایحه منطقه آزاد جاسک خبر داد.

وی در خصوص وضعیت پروژه تالار مرکزی بندرعباس، عنوان کرد: علاوه بر این پروژه در بندرعباس هفت الی هشت پروژه دیگر حریم ساحل را نغض کرد‌ه‌اند که ما در این راستا تابع قانون هستیم.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون محدوده چاه‌های نفت منطقه تابناک در غرب استان اضافه کرد: نامه‌نگاری‌هایی در این باب پیرامون تعیین محدوده دقیق و بهره‌مندی استان از مزایای این چاه‌ها توسط فرمانداری پارسیان و استانداری صورت گرفته که منتظر نتیجه هستیم.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با صحت و سقم خبر توقیف ۲۱۰ کانتینر قاچاق در استان با بیان اینکه کشف و ضبط این تعداد کانتینر به هیچ وجه صحت ندارد، اضافه کرد: تاکنون مواردی بیشتر از هفت الی هشت کانتینر به صورت توام کشف و توقیف نشده است و بنده به عنوان رئیس کمیسیون مبارزره با قاچاق کالا و ارز این امر را تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: ما بر این عقیده‌ایم که اگر این اتفاق نیز افتاده بود باید خبر آن با هماهنگی مقامات مربوطه صورت می‌گرفته است.

جادری اضافه کرد: در جایی گفته شده که ۸۰ کانتینر با هم کشف شده است و ما می گوییم که اگر این تعداد کانیتنر کشف شده است بیایند آقایان تحویل بدهند.

بازدیدها: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *