سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبودی است

استاندار هرمزگان:

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبودی است

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از پرداخت ۵۵۱ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۱۹ واحد تولیدی در هرمزگان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در بیست و هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی و قدردانی از زحمات بانک های استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، عنوان کرد: از مجموع ۳۸۳ واحد تولیدی معرفی شده به بانک های هرمزگان تا کنون ۲۱۹ واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند و توانسته ایم رتبه نخست کشور را  در این زمینه حفظ کنیم که این امر افتخاری برای مدیریت استان و کارگروه رفع موانع تولید است.

وی ادامه داد: در مجموع میزان تسهیلات پرداختی به این ۲۹۱ واحد تولیدی بالغ بر ۵۵۱ میلیارد تومان بوده است.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبودی است، افزود: خوشبختانه شاهد بهبود روند رشد صنعت و اقتصادی و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی هستیم و اگر به همین شکل پیش برویم به طور کامل از رکود خارج خواهیم شد.

جادری تصریح کرد: براساس آمار مرکز آمار ایران، در بهار امسال نرخ رشد ۸٫۸ درصدی را در بخش صنعت داشته ایم و همچنین این آمار نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی کشور به ۴٫۴ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: نیاز نقدینگی بخش صنعت و معدن کشور ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای امسال بوده که در چهار ماهه نخست امسال ۳۰ درصد آن از طریق تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: امسال بیش از چهار هزار طرح صنعتی نیمه تمام در کشور تکمیل می شود و هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط نیز تامین مالی می شوند که تا کنون بیش از سه هزار واحد صنعتی به بانک ها معرفی شده اند.

جادری بیان داشت: از ابتدای سال جاری، هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی نیمه تمام که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در کشور راه اندازی شده اند که این کار با ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و توانسته ۳۰ هزار شغل ایجاد کنند.

Views: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *