صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تقویت بخش خصوصی راهبردی برای اجرای اقتصاد مقاومتی است

استاندار هرمزگان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:

تقویت بخش خصوصی راهبردی برای اجرای اقتصاد مقاومتی است

استاندار هرمزگان گفت: تقویت بخش خصوصی راهبردی برای اجرای اقتصاد مقاومتی است و همه ابزارها باید به کار گرفته شود که بخش خصوصی تقویت و اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در هفتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به سمت تقویت بخش خصوصی گام برداشته است، عنوان کرد: تقویت بخش خصوصی راهبردی برای اجرای اقتصاد مقاومتی است و همه ابزارها باید به کار گرفته شود که بخش خصوصی تقویت و اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای تقویت بخش خصوصی پرداخت مطالبات پیمانکاران است و باید توجه به این سمت باشد که بتوانیم با به کار گرفتن انواع ابزارهای بودجه ای معوقات پیمانکاران را پرداخت کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: بیش از پنج هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل این طرح ها حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است و هزار میلیارد تومان در هرمزگان پروژه نیمه تمام وجود دارد.

جادری تصریح کرد: از طریق اعتبارات دولتی نمی توانیم این پروژه ها را تکمیل کنیم و دولت با انتشار اسناد خزانه اسلامی که این اوراق مزایای بسیاری دارد تلاش کرده مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند و بخشی از اعتبارات تملک دارایی امسال نیز از طریق انتشار این اسناد پرداخت می شود.

وی گفت: دولت تمام تلاش خود را انجام داده که تورم را مهار کند و از رکود خارج شویم که در این راستا دستاوردهای خوبی داشته ایم.

دولت تدبیر و امید روندهای نامتعارف در اقتصاد کشور را متوقف کرده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان نیز در این نشست، بیان داشت: در قانون بودجه ۹۵ سه نوع اسناد خزانه پیش بینی شده و انتشار این اسناد یک شیوه تامین منابع مالی در شرایط اضطراری است که درآمد و منابع دولت کفاف هزینه های سرمایه گذاری را نمی دهد.

صالح دریانورد افزود: حجم نقدینگی در کشور بالاست و اگر این نقدینگی به سمت فعالیت های غیرمولد برود اثر سو بر اقتصاد می گذارد که دولت با برنامه این مسئله را مدیریت کرده است.

وی اضافه کرد: بزرگترین کار عالمانه دولت تدبیر و امید این بوده که روندهای نامتعارف در اقتصاد کشور را متوقف کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با بیان اینکه ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی امسال به صورت اسناد خزانه به استان پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: ارزش این اسناد برای بودجه سال جاری هرمزگان ۹۲ میلیارد تومان است.

دریانورد از اختصاص ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در قالب طرح های توسعه پایدار شرق و غرب به هرمزگان خبر داد و گفت: رویکرد این اعتبارات و طرح هایی که از طریق آن اجرایی می شود، ایجاد گشایش در معیشت مرزنشینان است.

Visits: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *