صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کنگره امام سجاد (ع) جایگاه خود را در داخل و خارج از کشور پیدا کرده است

کنگره امام سجاد (ع) جایگاه خود را در داخل و خارج از کشور پیدا کرده است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به در پیش بودن ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) گفت: این کنگره جایگاه خود را در داخل و حتی خارج از کشور پیدا کرده است.

به گزارش صدف نیوز، آِیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه بندرعباس از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان حلقه مفقوده شناخت معرفتی ائمه اطهار(ع) نام برد و اظهار داشت: با توجه به حکومت جمهوری اسلامی وظیفه ما نسبت به این ذخیره معنوی و دینی و ترویج سیره و اندیشه های او دوچندان است.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان ساخت: امسال نیز ششمین کنگره امام سجاد(ع) باشکوه تر از دوره های قبل با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی و نویسنده و شاعر غیر مسلمان لبنانی در بندرعباس برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان استقبال گسترده از این کنگره به ویژه از سوی محققان و نویسندگان غیر مسلمان از جمله جوزف الهاشم، نشانه جایگاه جهانی اهل بیت(ع) در بین جامعه غیرمسلمان دانست.

آیت الله نعیم آبادی همچنین با ذکر آیاتی از کلام الله مجید (سوره اعراف و حشر) از کینه و نفرت به عنوان سرچشمه بسیاری از بیماری ها نام برد و افزود: اگر قلب مان را از این دو تهی کنیم زندگی ما به معنای واقعی بهشتی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.