صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

جشنواره منطقه‌ای و بین‌المللی مطبوعات در هرمزگان برگزار خواهد شد

جشنواره منطقه‌ای و بین‌المللی مطبوعات در استان هرمزگان برگزار خواهد شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست با خبرنگاران حاضر در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاریها عنوان داشت: برپایی نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از ضروریات حوزه فرهنگ و رسانه می باشد .

به گزارش صدف نیوز، علیرضا درویش‌نژاد با بیان اینکه رسانه‌ها یکی از عوامل احیای شعور و شور اجتماعی هستند گفت: رسانه‌ها به لحاظ تهییج، نشاط ایجاد می‌کنند و از لحاظ آگاهی‌بخشی، شعور را توسعه می‌دهند و با عقلانیت و اندیشه پیوند می‌یابند.

وی افزود: جامعه‌ای که رسانه پویا داشته باشد در پویایی و نشاط  سرآمد است و با این نقشی که رسانه دارد ایجاد نمایشگاه مطبوعات یکی از ضروریاتی است که باعث می شود تلاش یک‌ساله اصحاب رسانه در معرض دید مردم به عنوان بهترین قاضی و داور قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ، نمایشگاه امسال را به لحاظ حضور کمی نشریات و خبرگزاری‌ها بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: نشریات به لحاظ کیفی در تولید محتوا و رشد شاخص‌های فنی و چاپی نسبت به قبل رشد قابل توجهی داشته‌اند.

وی در ادامه به حضور چشمگیر نشریات استان در نمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت : امسال ۵/۱۲ درصد کل فضای نمایشگاه را نشریات هرمزگانی به خود اختصاص داده اند و هرمزگان نسبت به سال‌های قبل و استان‌های دیگر حضور بیشتر و برجسته‌ای در نمایشگاه دارد.

بالاترین مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان گفت: دولت تدبیر و امید فضا را برای حضور نشریات فراهم کرده است و هرمزگان هم تابع این سیاست است و این جای افتخار دارد زیرا نشریات استان امسال در نمایشگاه رشد کمی و کیفی خوبی برخوردار بوده و بطور یقین نمایشگاه امسال دستاورد خوبی برای اهالی رسانه خواهد داشت.

به گفته وی، حضور در یک رخداد بزرگ اجتماعی و فرهنگی اصل قابل توجهی است و تجربه این حضور در نمایشگاه عامل اصلی تشویق رسانه در تولید به اثر رسانه‌ای با کیفیت است و این اصل حضور با تعامل با مخاطب برای رشد در برنامه‌ریزی محتوایی رسانه‌ها موثر است.

علیرضا درویش‌نژاد در ادامه به برگزاری جشنواره منطقه‌ای مطبوعات در هرمزگان با برنامه‌ریزی خانه مطبوعات اشاره کرد و افزود: ان‌شاءا… بزودی جشنواره استانی، منطقه‌ای و بین‌المللی در خورشأن استان هرمزگان با حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس و استان‌های منطقه‌ای با بهره‌گیری از الگوهای شکلی و مطبوعاتی و مقایسه‌ای در بحث فنی مطبوعات خواهیم داشت.

وی با بیان مطالب فوق افزود: موضوعاتی که در نشریات استان‌ها و کشورهای دیگر مطرح می‌شود قطعا کمک به رشد رسانه‌های هرمزگان خواهد کرد و ان‌شاءا… با برنامه‌ریزی خانه مطبوعات و حمایت‌های اداره ‌کل ارشاد هرمزگان به زودی شاهد برگزاری این جشنواره استانی، منطقه‌ای و بین‌المللی در استان هرمزگان خواهیم بود.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان گفت : تعداد ۱۰ نشریه از استان هرمزگان در قالب ۸ غرفه از مجموع ۸۲ نشریه و پایگاه اطلاع‌رسانی در استان در بیستمین و دومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها شرکت کردند.

وی همچنین در ادامه به هفته کتاب و کتابخوانی که از ۲۴ الی ۳۰ آبان ماه در بندرعباس اجرا می‌شود اشاره کرد و افزود: ایستگاه کتابخوانی ویژه کودکان، برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان‌ها، اهداء کتاب، رونمایی از کتب مؤلفین استان هرمزگان و مبادله کتاب در محیط دانشگاه فرهنگ و هنر و دانشگاه آزاد از دیگر برنامه‌های هفته کتاب می باشد.

وی در پایان به برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک با دعوت از ناشران حوزه کودک و نواختن زنگ کتاب در مدارس با همکاری آموزش و پرورش اشاره کرد.

بازدیدها: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.