صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دومین کنگره شهدای روحانی هرمزگان برگزار شد

دومین کنگره شهدای روحانی هرمزگان برگزار شد

دومین کنگره شهدای روحانی هرمزگان

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین کشور، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان، سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) و جمع دیگری از روحانیون، مسئولان و بسیجیان استان، دومین کنگره شهدای روحانی هرمزگان در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز: مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما ایرانی‌ها آمده‌ایم شروع کنیم انقلابی را که مبدا آن ایران و مقصد آن جهان است و این نکته را شیعه، سنی، مسلمان و غیر مسلمان نیز بر آن واقف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی در این مراسم اظهار داشت: موضوع روحانیت در آخرالزمان موضوع بسیار مهمی است و ما براساس اعتقادات قرآنی معتقدیم که در آخرالزمان اسلام جهانی می‌شود و این عقیده بین شیعه و سنی مشترک است.

وی افزود: آیات فرآنی قطعیت این موضوع را نشان می‌دهد که در آخرالزمان اسلام جهانی خواهد شد و تمامی حکومت‌های غیراسلامی از بین می‌روند و یا ورشکسته می‌شوند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به یکی از پیام‌های حضرت امام خمینی(ره) دو ماه پیش از رحلتشان، بیان کرد: امام(ره) فرمودند؛ مسؤولان ما بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست بلکه انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌داری حضرت حجت(عج) است و شیعه و سنی در این مطلب شریک هستند.

کنگره شهدای روحانی هرمزگان

حجت‌الاسلام تویسرکانی با بیان اینکه ما ایرانی‌ها قومی هستیم که بشارت ظهورمان در قرآن داده شده است، عنوان کرد: ما ایرانی‌ها آمده‌ایم شروع کنیم انقلابی را که مبدا آن ایران و مقصد آن جهان است و این نکته را شیعه، سنی، مسلمان و غیر مسلمان نیز بر آن واقف است و به‌همین دلیل است که جبهه مقابل ما، علیه ایران تصمیم گرفته این حرکت که در ایران به‌عنوان مرکز اسلام ناب محمدی(ص) شکل گرفته است را نابود کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این مراسم گفت: از شهدای روحانی در استان غلفت شده است که انتظار می رود شهردارن و ادارات بنیاد شهید و دیگر کسانی که در این امر دخیل هستند ، با پررنگ کردن نام آن ها و شناساندن آن ها به مردم این غلفت را جبران کنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: استان هرمزگان در دوران دفاع مقدس همه ۷۸ روحانی خود را به جبهه های جنگ فرستاد که در این راستا ۳۲ نفر شهید و ۱۳ نفر جانباز شدند اما نسل امروز سابقه جهاد روحانیت را نمی داند.

وی با اشاره به اینکه در دیگر استان شاهد بودم که در سیمینارهای معمولی ابتدا از تصاویر علمای خود و بعد تصویر شهدا استفاده می کردند، بیان داشت: شان و جایگاه شهید و عالم ، شان جامعه اسلامی است که باید از جایگاه علم و شهادت پاسداری شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهارکرد: بیان سابقه شهادت و شهادت طلبی منحصر به دوران دفاع مقدس ما نمی شود و آیت الله بهجت در بیان آثار شهید اول و ثانی گفتند که از آثار آن ها غلفت نکنیم که در این آثار ، برکات فراوانی است.

نعیم آبادی گفت: مرکب عالمان دینی از خون شهیدان برتر است ، چون این قلم است که خون را حفظ می کند.

وی در ادامه به حماسه ۹ دی اشاره کرد و گفت: ۹ دی پیام های زیادی داشت که یکی از این پیام ها ارتباط مردم با نظام ، رهبری و انقلابشان بود آن هم در زمانی که تمام دنیا ایستادند و همه یک بلندگو شدند اما صدای رهبری چون پشتوانه مردمی و عنایت حضرت حق داشت، پابرجا ماند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان هم در مراسم یادواره شهدای روحانی استان گفت: در زمان جنگ استان هرمزگان دارای ۷۸ طلبه و روحانی بود که همه آنها درس را ترک کردند و به جبهه اعزام شدند و حوزه و درس را به داخل جبهه بردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا رستگار ضمن تقدیر از تمامی دست‌اندرکاران این مراسم اظهار داشت: فلسفه برگزاری این یادواره ارائه و بیان سلسله خدماتی است که شهدای روحانی در زمان جنگ نابرابر ۸ ساله در دفاع از کیان میهن اسلامی به منصه ظهور رساندند.

وی افزود: روحانیت در تاریخ زرین خود همواره تکیه‌گاه امت اسلامی بوده و پیشتاز جان‌فشانی‌های بسیاری در دفاع از اسلام شده‌اند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه روحانیت استان هرمزگان در خصوص حضور در جبهه در کشور نمونه است، گفت: در زمان جنگ استان هرمزگان دارای ۷۸ طلبه و روحانی بود که همه آنها درس را ترک کردند و به‌همراه رئیس حوزه علیمیه بندرعباس به جبهه رفتند و حوزه و درس را به داخل جبهه بردند.

رستگار با بیان اینکه ۵۵ درصد از روحانیون آن زمان هرمزگان شهید و جانباز شدند، اضافه کرد: از ۷۸ روحانی اعزامی استان هرمزگان به جبهه جنگ، ۴۲ نفر از آنها به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و ۱۳ نفر از این طلبه‌ها نیز به درجه جانبازی رسیدند.

وی با بیان اینکه مردم بندرعباس در هفتم، هشتم و نهم دی‌ماه سال ۸۸ در خیابان‌ها حاضر می‌شدند و علیه فتنه‌گران شعار می‌داند، عنوان کرد: یکی از نکته‌های مهم این یادواره، نزدیکی آن به مراسم بزرگ ۹ دی است و امیدواریم همان‌گونه که فتنه‌گران در آن زمان در کف خیابان‌ها بودند همه مردم هرمزگان فردا به کف خیابان بیایند.

بازدیدها: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.