صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هوشمند سازی مدارس تحولی در روش های سنتی آموزش ایجاد می کند

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان

هوشمند سازی مدارس تحولی در روش های سنتی آموزش ایجاد می کند

بازدید مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان از مدرارس

بازدید مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان از مدرارس

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ضمن بازدید از کلاس های ششم وسوم دبستان آمنه جمالی از نزدیک در جریان فعالیت های آموزشی این آموزشگاه قرار گرفت .

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس، دانش هاشمی پور در حاشیه بازدید از کلاس های هوشمند این آموزشگاه گفت: فرآیند هوشمندسازی مدارس، ترکیبی از آیتم‌های مختلف همچون ایجاد بسترهای تکنولوژی، آموزش معلمان، تغییر محتوا، تجهیز و اتصال مدارس به شبکه اینترانت و آموزش مهارت های نرم افزاری به دانش آموزان است که مجموعه این آیتم ها می تواند تحولی در روش های سنتی آموزش ایجاد کند.

وی افزود: هوشمند سازی یکی از اولویت های تجهیزاتی مدارس است که نقش موثری در تسهیل مراحل یادگیری و کیفیت بخشی به سیستم آموزشی در مدارس داشته و می تواند با ارائه دروس و محتوای آموزشی در قالب های متنوع الکترونیکی و با ایجاد تنوع در نحوه ارائه درس ها، مانع از خستگی و دلزدگی دانش آموزان شده و بر بهبود یادگیری دانش آموزان اثر بگذارد.

وی ضمن ابراز رضایت از سطح کیفی و نحوه اجرای فعالیت های آموزشی در این آموزشگاه افزود: هوشمندسازی مدارس تمامی دوره های آموزشی شامل مقاطع ابتدایی، دوره اول و دوره دوم متوسطه را شامل می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به  آموزش مربیان و معلمان مدارس استان نیز خاطرنشان کرد: در سال های گذشته بیشتر فرهنگیان موفق به گذراندن دوره های مهارت های رایانه ICDL) شده اند و همواره بر برگزاری دوره های ضمن خدمت برای ارتقای مهارت های معلمی فرهنگیان و آشنایی آنان با آخرین دستاوردها تلاش شده است.

گفتنی است مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و هیئت همراه از تدریس درو ریاضی و قرآن در کلاس های پایه ششم و سوم که به صورت هوشمند در حال تدریس بود بازدید نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.