شماره مجوز: 83030

نماز، نیاز اساسی بشریت برای نجات از آسیب هاست

دکتر جادری در شورای اقامه نماز استان هرمزگان:

نماز، نیاز اساسی بشریت برای نجات از آسیب هاست

شورای اقامه نماز استان هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: نماز نیاز اساسی نجات بشریت از آسیب هاست و دریای بیکرانی از معنویت است که باید به آن متصل شویم.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در سومین نشست شورای اقامه نماز استان هرمزگان به نقش موثر نماز در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: نماز می تواند این مشکلات و آسیب ها را درمان کند.

وی یکی از دلایل آسیب های اجتماعی را عدم پایبندی به آموزه های دینی دانست و افزود: نماز نیاز اساسی نجات بشریت از آسیب هاست و دریای بیکرانی از معنویت است که باید به آن متصل شویم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید مزایای نماز بیشتر در جامعه مطرح شود، افزود: باید به سمت استفاده از روش های نوین تبلیغاتی برای ترویج نماز برویم و در این زمینه خلاقیت و نوآوری داشته باشیم و همچنین از ظرفیت هنرمندان برای ترویج امر نماز بیشتر استفاده کنیم.

جادری تصریح کرد: در عین حال باید به ترویج نماز در کانون خانواده ها و مدارس و دانشگاه ها نیز توجه کافی را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین خواستار بهبود وضعیت اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان هرمزگان شد.

اقامه نماز یکی از موثرترین راه های کاهش آسیب های اجتماعی است

رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد: اجلاس نماز حول محور رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که در این راستا کاهش آسیب های اجتماعی محوریت قرار گرفت چون نماز یکی از موثرترین راه های کاهش آسیب های اجتماعی است.

حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد افزود: نماز مهمترین فریضه الهی است و همه اعمال از آن تاثیر می پذیرند اما هنوز حق این فریضه الهی به خوبی ادا نشده و همه باید برای اقامه نماز احساس مسئولیت کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید سیاست های اقامه نماز را اجرایی کنند و بازدید از ادارات در این زمینه انجام می شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت اقامه نماز داشته باشیم.

رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان اضافه کرد: اجلاس نماز به شکل خوبی در ماه گذشته در هرمزگان برگزار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *