شماره مجوز: 83030

نخستین کمپ ترک اعتیاد زنان در بندرعباس راه‌ اندازی می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

نخستین کمپ ترک اعتیاد زنان در بندرعباس راه‌ اندازی می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان جزء پنج استان امن کشور محسوب می‌شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست خبری با بیان اینکه هرمزگان جزء پنج استان امن کشور محسوب می‌شود، عنوان کرد: این رده بندی براساس رصد آمار و گزارشات دستگاه‌ های امنیتی از جمله سپاه و نیروی انتظای و سایر دستگاه‌ها در وزارت کشور تعیین می‌شود به نحوی که در جرائم خشن و تجمعات غیرقانونی در ۹ ماهه امسال سیر کاهش داشته‌ ایم که این دستاوردها حاصل تدبیر شورای تامین استان است.

وی به برگزاری شورای تامین مشترک در شرق هرمزگان اشاره کرد و افزود: تا پایان سال، شورای تامین مشترک استان با شورای تامین غرب هرمزگان و همچنین شورای مشترک هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان نیز به میزبانی بندرعباس در ماه‌های آینده برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه چالش قاچاق و مواد مخدر دو تهدید امنیتی کلان استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: میزان کشفیات کالای قاچاق در ۹ ماهه ۹۵ برابر با هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان در هرمزگان بوده است.

وی گفت: در حوزه موارد مخدر در ۹ ماه امسال بیش از ۸۰ تن مواد مخدر کشف شده که این رقم افزایش ۱۵ درصدی را نشان می دهد که در این بین پنج باند توزیع مواد مخدر در محلات نیز منهدم شده است.

اکرمی از راه‌ اندازی نخستین مرکز کمپ ترک اعتیاد زنان در بندرعباس تا پایان سال خبر داد و بیان داشت: تعداد انجمن‌های مردم نهاد استان در این حوزه به ۵۳ مورد رسیده که این امر نیز افزایش ۱۸ درصدی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: در حوزه سیاسی نیز ستاد انتخابات استان تشکیل و نشست‌های مربوطه در سراسر استان برگزار و یا در حال برگزاری است و خود را برای سه انتخابات در ۲۹ اردیبهشت به طور کامل آماده کرده‌ایم.

اکرمی از تشکیل اتاق فکر سیاسی استان و برگزاری نخستین نشست این اتاق و نشست‌های مشترک با احزاب و تشکل‌های سیاسی و افراد شاخص سیاسی و برگزاری نشست ها و  کمیسیون‌های دانشجویی و کارگری در استان خبر داد.

به گفته این مسئول، در حوزه اجتماعی نیز قدم‌های خوبی در استان برداشته شده است و تمامی فعالیت‌ها و عملکرد‌های این حوزه براساس منویات مقام معظم رهبری پیرامون چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی تنظیم و راهبری می‌شود.

اکرمی به تدوین دو سند طلاق و کاهش مصرف مواد مخدر و کاهش تبعات اعتیاد در استان اشاره و گفت: وضعیت تکدی‌ گری و قلیان‌کشی در سطح بندرعباس احصا شده است و در حال برنامه‌ ریزی برای کاهش چالش‌های اجتماعی برجسته ‌تر در استان هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به کسب رتبه‌های کشوری هرمزگان در حوزه پدافند غیرعامل، اضافه کرد: طرح مطالعات پدافندی استان در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی این طرح نیز به مرحله تدوین و تصویب خواهد رسید.

اکرمی اضافه کرد: در حوزه اتباع بیگانه نیز در حال تدوین اسنادی هستیم که به زودی جزییات این سند اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *