سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شعر، زبان گویای انقلاب است

شعر، زبان گویای انقلاب است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در یازدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر و ششمین محفل شعر خوانی آن در جزیره هرمز گفت: شعر زبان گویای انقلاب است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تقدیر و تشکر از حضور شاعران مطرح کشور در جزیره هرمز گفت : انتخاب جزیره هرمز به عنوان میزبان این رویداد بزرگ به خاطر روحیه سلحشوری  و انتقلابی مردم این خطه است که بیشترین تهدید را نسبت به جمعیت خود تقدیم انقلاب کرده اند .

وی افزود : گذشته جزیره هرمز مملو از وقایع و مبارزات ضد استعماری مردم این خطه است که به بیش از ۵٠٠ سال می رسد که طی این دوره همیشه در مقابل متجاوزان به خلیج فارس ایستاده اند و از آب های نیلگون این خطه محافظت کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: سرگذشت و تاریخ این منطقه با طبیعت زیبا و منحصر به فرد و مردمان سلحشور و غیرتمند آن ، بهترین سوژه برای سرودن شعر است و حضور شاعران در این خطه برای امتزاج این مفاهیم و رویکرد است.

درویش نژاد به نقش شاعران در شکل دادن به ادبیات انقلاب اشاره کرد و گفت: ادبیات امروز و فاخر انقلاب مرهون سرایش های شاعرانی است که تمام ظرفیت و تبحر خود را در خدمت انقلاب نهادند و حماسه های زیبای مردم را در شکل گیری انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به زبان شعر گسترش دادند.

گفتنی است: عطر افشانی و احترام به شهدای جزیره هرمز، بازدید از مناظر شگفت انگیز هرمز، اجرای گروه موسیقی لیوای هرمز، شعر خوانی شاعران، ازجمله برنامه های این جشنواره بود.

بر اساس این گزارش: جواد محقق، غلامرضا طریقی، پونه نکویی، مسعود دیانی، سیده فاطمه موسوی، امینه دریانورد، مسلم محبی، بلقیس بهزادی، جواد ضمیری، هاجر مهدی حسینی، عبدالحسین انصاری، سارا عباسی و عبدالحسین انصاری‌نسب از جمله شاعران مطرح بودند که در این جشنواره به شعرخوانی پرداختند.

Views: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *