شماره مجوز: 83030

انصراف دکتر دلشاد از کاندیداتوری انتخابات غرب استان هرمزگان

انصراف دکتر دلشاد از کاندیداتوری انتخابات غرب استان هرمزگان

دکتر عبدالحمید دلشاد اولین کاندیدای انصراف از کاندیداتوری انتخابات میان دوره ای غرب هرمزگان در فرمانداری بندرلنگه حضور یافت.

به گزارش صدف نیوز: دکتر عبدالحمید دلشاد رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی بندرلنگه و از بومیان شهرستان بندرلنگه و پارسیان در خصوص علت انصراف از کاندیداتوری میان دوره ای غرب هرمزگان را  در پاسخ به سوالات خبرنگار ما، در ۵ بخش به شرح ذیل پاسخ دادند:

*علت انصراف از کانداتوری مجلس شورای اسلامی:

مطابق ماده ۲۹ قانون انتخابات که روسای دانشگاههای دولتی، فرمانداران و … می بایست برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود انصراف میدادند، اعلام نمود و معتقد است که اگرچه قانون اشاره ای به استعفا روسای دانشگاههای غیردولتی و علمی-کاربردی ننموده و قابل دفاع است، ولی با توجه به حضور اینجانب با نیت اجماع و ائتلاف و در جهت کاهش تعدد کاندیدا و جلوگیری از اتلاف وقت برای بررسی صلاحیت ها در هیات های محترم اجرایی و شورای نگهبان، رسما به منظور اعلام انصراف از کاندیداتوری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری بندرلنگه حضور یافتم.

*وظیفه شهروندی:

ضمن تشکر از همراهی معتمدین، دوستان و همشهریان عزیز. بنده به عنوان یک شهروند فعال در حوزه علمی و اجرائی نیز وظیفه همگرایی و همنوایی با مردم خوب و صادق غرب هرمزگان و دعوت به مشارکت همه جانبه برای حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات ایفای نقش خواهم کرد.

 *انتخابات منطقه ای و ملی:

با توجه به ضریب حساسیت در حوزه منطقه ای و ملی، وظیفه خطیری بعهده دانشگاهیان، معتمدین و همه احزاب و گروهها است. انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی، اثر پروانه ای در مناسبات جهانی دارد که نمایش ظرفیت های قانون اساسی یک کشور اسلامی در سطح جهانی را به همراه خواهد داشت، بنابراین توجه به اخلاق حرفه ای و سلایق مردم برای همه، اعم از مجریان و  گروهها در همراهی مردم با حضور شبکه های گسترده اجتماعی و سرمایه بی بدیل همه اقوام ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد.

 *انتخابات میاندوره ای غرب هرمزگان:

بازسازی و تقویت سرمایه اجتماعی در این دوره انتخابات غرب هرمزگان از اهمیت جدی تری برخوردار است که نظام اسلامی ما واقف به پتانسیل اجماع و همگرایی مردم غرب هرمزگان است و همه ما دانشگاهیان با حضور حداکثری در این صحنه، انسجام و تقویت می بخشیم و این نکته حائز اهمیت است که مردم غرب هرمزگان با انتخاب اصلح از بین کاندیدایی که بومی و یا غیر بومی استان هرمزگان هستند ولی حداقل یک دهه از عمر مبارکشان، در یکی از شهرهای بندرلنگه، بستک و یا پارسیان، زندگی عادی و یا سمت های اداری داشته اند، این همگرایی، همنوایی و انسجام ملی و محلی را به نمایش خواهند گذاشت.

*انتخابات محلی شوراهای شهر و روستا:

در صحنه محلی، انتخاب مردم که رشد خدمات رفاهی و متعاقب آن، توسعه شهری و روستایی را به همراه دارد، در انتخابات شوراهای شهر و روستا متبلور است که بدرستی این جایگاه بدست افراد متخصص و با عزت نفس بالا سپرده شود تا پس از اتمام انتخابات، دولت و نظام سیاسی را حاصل از انتخاب کم بنیه خودمان، مورد مواخذه و مطالبه گری غیر علمی و غیر حرفه ای قرار ندهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *