صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان خبر داد:

اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان از اجرای طرح « آرامش بهاری» از ۱۴۱ بقاع متبرکه استان، در ۳۴ بقاع متبرکه استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی  در نشست خبری طرح آرامش بهاری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح آرامش بهاری از روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۹۵ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۶ در ۳۴ بقاع متبرک استان ادامه دارد.

وی افزود: در سالهای اخیر تغییرات متنوعی در اجرای این طرح صورت گرفته به طوری که در این طرح خیمه‌های معرفت، مشاوره وقف جدید، پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی در محل بقاع برپا و نماز جماعت نیز اقامه می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تصریح کرد: از سال ۹۱ تا ۹۵، شاهد رشد ۲۰۰ درصدی در زمینه رشد درآمدهای بقاع متبرکه در استان هرمزگان بوده‌ایم.

وی همچنین گفت: ۱۰ مبلغ در سطح جزیره قشم در مراکز تفریحی و گردشگری در ایام نوروز در خیمه‌های معرفت در طرح آرامش بهاری مستقر می شوند که برنامه‌های ویژه ای در دستور کار دارند.

گرایلی خاطرنشان کرد: خیمه های معرفت در چندین مرحله در بقاع سراسر استان که شامل کلاسهای قرآنی، مشاوره در وقف های جدید، نقاشی، عفاف و حجاب و نمایشگاه برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اظهارکرد: مراسم تحویل سال نو در امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس امسال نیز باشکوه هر چه بیشتر برگزار می شود و مراسم تحویل سال نو در چندین بقاع متبرکه شاخص در شهرستان‌های  استان نیز خواهیم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به درآمدهای بقاع متبرکه افزود: ۵۰ درصد درآمدها در بخش عمرانی، ۳۰ درصد فرهنگی، ۲۰ درصد دیگر نیز برای امور جاری بقاع استفاده می‌شود.

Visits: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *