سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

خلیج‌فارس سرشار از زیبایی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

خلیج‌فارس سرشار از زیبایی است

هفتمین جشنواره خلیج فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: جشنواره بین‌المللی هنری و فرهنگی خلیج‌فارس رخدادی است که از دل مردم بیرون می‌آید و متعلق به‌تمامی ساکنان ایران است.

به گزارش صدف نیوز: علیرضا درویش نژاد در مراسم اختتامیه این جشنواره که در بندر لافت جزیره قشم برگزار شد، بیان کرد: مسیر فرهنگ و هنر راهی ماندگار از اندیشه‌ها و تفکراتی است که با عقلانیت و بینش زیبا گره‌خورده است.

وی در ادامه عنوان کرد: خلیج‌فارس برای مردم ایران از نگاه فرهنگی و هنری سرشار از زیبایی، عشق و عقلانیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تصریح کرد: این جریان عظیم در جهان در کانون توجه بوده است و در حوزه فرهنگ و هنر نیز همیشه نام بزرگ و حرفی برای گفتن داشته است.

درویش نژاد خاطرنشان ساخت: بندر لافت و جزیره قشم سهم بسیار بزرگی در دفاع از خلیج‌فارس همچنین حقانیت نام خلیج‌فارس دارد.

وی با یادآوری این که دبیرخانه دائمی این جشنواره در سال ٩۴ در بندرعباس تشکیل شد گفت: امروز سومین سال پیاپی است که سعی شده جشنواره خلیج فارس به لحاظ کمی و کیفی درخور این نام بلند و پرآوازه باشد.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری جغرافیای خلیج فارس را پاس می داریم چون نام خلیج فارس عامل وحدت ملی در میان ایرانیان شده است.

دکتر سید رضا صالحی امیری در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس، با اشاره به جذابیت های جزیره قشم، عنوان کرد: این شهر و مردمان این دیار احساس گرمی و محبت بسیاری به انسان می دهند و مردمی شایسته تقدیر و صمیمی و خونگرم دارد.

وی ادامه داد: این جشنواره یک پیام را به دنیا منتقل می کند که ایران و ایرانی در مقام دفاع از اقتدار و امنیت این سرزمین در اقصی نقاط جغرافیا با هیچکس معامله نخواهد کرد و پیام دیگر صفا و صلح و آرامش از این جغرافیا به جهانیان خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از بانیان جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس، افزود: جغرافیای خلیج فارس از مولفه های اصلی و اساسی کشور ماست و خلیج فارس یک جغرافیای مقدس است که در دل آن جزیره قشم مانند نگین درخشانی می درخشد.

Views: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *