صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شرایط بازدید نامزدهای انتخاباتی از نمایشگاه کتاب تهران

شرایط بازدید نامزدهای انتخاباتی از نمایشگاه کتاب تهران

همایون امیرزاده ۲

سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید بر ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی در این رویداد فرهنگی، شرایط بازدید نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا را اعلام کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایسنا: همایون امیرزاده در این زمینه از تشکیل کارگروه نظارت بر تبلیغات انتخاباتی در نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: با توجه به اینکه نمایشگاه کتاب فضایی فرهنگی است، لازم است که مسئولان برای صیانت از این فضا و حفظ امانت تلاش کنند.

او افزود: روابط عمومی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تمهیداتی را در نظر گرفته تا هم نامزدهای انتخاباتی بتوانند از نمایشگاه کتاب بازدید کنند و هم از تبلیغات انتخاباتی جلوگیری شود. همچنین به کاندیداهای انتخابات توصیه می‌شود که زمان بازدید خود را به روزهایی به غیر از پنجشنبه و جمعه که احتمال افزایش تعداد بازدیدکننده‌ها در آن دو روز وجود دارد، موکول کنند.

به گفته‌ امیرزاده، براساس کارگروه نظارت و تبلیغات سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نامزدهای انتخاباتی اجازه نخواهند داشت که در راهروهای نمایشگاه با اصحاب رسانه مصاحبه کنند. براین اساس فضاهای ویژه‌ای برای نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهور قرار داده می‌شود تا در آن فضاها به سئوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

او ادامه داد: این نکات را به ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری ابلاغ کرده‌ایم و همچنین از آنها خواسته‌ایم که زمان حضور نامزدهای مورد حمایت خود از نمایشگاه کتاب را جلوتر به مسئولان برگزاری نمایشگاه خبر دهند.

سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره غرفه‌داران و ناشرانی که در نمایشگاه کتاب حضور دارند نیز گفت: از این افراد نیز خواسته شده است تا از تبلیغ نامزدهای موردنظر خود در محدوده‌ نمایشگاه خودداری کنند.

امیرزاده با بیان اینکه روابط عمومی نمایشگاه نیز به تاسی از بیانات مقام معظم رهبری، مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت می‌کند، یادآور شد: بنرها و پوسترهای تبلیغاتی عمومی در محل نمایشگاه کتاب تهران در جهت دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات نصب می‌شود.

او درباره نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز به تعداد زیاد این افراد اشاره کرد و گفت: از آنجا که آغاز زمان تبلیغات نامزدهای شوراها مصادف با روزهای پایانی نمایشگاه کتاب است از این شهروندان عزیز نیز خواهشمندیم از تبلیغات در محیط نمایشگاه کتاب خودداری کنند.

امیرزاده در پایان تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی و مردم به این بلوغ فکری رسیده‌اند که مکان فرهنگی نمایشگاه محل مناسبی برای تبلیغات نیست بنابراین امیدواریم که بتوانیم از این مکان فرهنگی صیانت کنیم.

او افزود: با وجود همه‌ این تمهیدات اگر مردم تخلفی مبنی بر تبلیغات انتخاباتی در محوطه‌ سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مشاهده کردند می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۹۶۰۶۷۱۸۳ موارد تخلف را به مسئولان نمایشگاه اطلاع بدهند.

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت در مجموعه‌ نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه‌ شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

بازدیدها: ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *