صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

رشد فرهنگی جامعه، بسیار ضروری است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

رشد فرهنگی جامعه، بسیار ضروری است

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرخمیر با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام جمعه و فرماندار بندرخمیر برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تاکید بر این مسئله که برنامه های فرهنگ عمومی باید بر اساس شاخص های بومی هر شهرستان تعیین شود گفت : اگر برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه فرهنگ عمومی منطبق با شرایط و ویژگی های هر شهرستان باشد در آن صورت آسیب ها و ناهنجاری ها کاهش می یابد.

وی به شکل گیری انقلاب بر پایه فرهنگ تاکید کرد و افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری فرهنگ به مثابه هوا برای تنفس است و وظیفه دستگاه های فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی این است که همیشه این هوا را پاک و تمیز نگاه دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان رشد فرهنگی جامعه را ضروری دانست و بیان داشت : کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی با رشد و توسعه فرهنگ مناسب هر منطقه در ارتباط است و در این راستا می باید تمامی طیف های حقیقی و حقوقی جامعه نقش آفرینی کنند.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی بندرخمیر با تاکید بر سبک زندگی اسلامی عنوان کرد: تحکیم و گسترش سبک زندگی اسلامی در جامعه و به ویژه خانواده ها می تواند بعنوان یکی از مهمترین شاخص های بومی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

حجت الاسلام حسین جهانگیری یادآور شد: جلسات مستمر و منظم شورای فرهنگ عمومی می تواند در حل مشکلات و اتخاذ راهکار مناسب بسیار حائز اهمیت باشد و بر همین اساس جلسات می باید به صورت ماهیانه برگزار شود.

فرماندار بندرخمیر ضمن تاکید بر جایگاه ویژه شورای فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک جریان اثرگذار و فعال با بررسی و ریشه یابی مسائل شهرستان می تواند در جهت رفع معضلات و موانع فرهنگی و اجتماعی اقدام کند.

محمد ملایی افزود: اهمیت فرهنگ و پرداختن به آن عامل پیشگیری بسیاری از معظلات و مشکلات جامعه است.

در ادامه حجت الاسلام قنبری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمیر بعنوان دبیر جلسه به تشریح وضعیت فرهنگی خمیر پرداخت و بیان داشت: شهرستان خمیر از ظرفیت های فرهنگی بسیار برخوردار است و دارای جایگاه ممتازی در استان و در حوزه های مختلف عفاف و حجاب ، مولفین و نویسندگان و… می باشد اما از سوی دیگر نیز معضلاتی همچون اعتیاد، طلاق ، مهاجرت اتباع بیگانه و… نیز وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی است.

بازدیدها: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.