صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تنها راه پیشرفت کشور

تنها راه پیشرفت کشور

رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به برخی برداشتهای غلط از عبارت “آتش به اختیار” فرمودند: آتش به اختیار به معنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز است، آتش به اختیار به معنی کار بی قانونی و فحاشی نیست، آتش به اختیار به معنی بی نظمی و مدیون کردن جریان مومن و انقلابی نیست.

اکنون که عده ای معنی “آتش به اختیار”  را نمی دانند و با اقدامات خودسرانه اجازه نمی دهند رییس جمهور منتخب، برنامه های خود را در جهت پیشرفت و تعالی کشور به درستی اجرا کند، راه حل دیگری را برای پیشرفت کشور در پیش بگیریم.

تنها راه باقی مانده این است که اختیارات ریاست جمهوری را کاهش دهند و پست نخست وزیری را دوباره احیا و مثلا آقای قالیباف یا محسن رضایی یا … را به عنوان نخست وزیر تعیین نمایند.

حسن این کار این است که قوه قضاییه و سپاه و دیگر ارگانهای نظام پشتیبان دولت خواهند شد و هر برنامه ای که مدنظرشان است چه در سیاست خارجی و چه سیاست داخلی پیاده می کنند.

دکتر روحانی هم به عنوان یک رییس جمهور تشریفاتی گوشه ای می نشینند و در مسائل اجرایی هم دخالتی نمی کنند. قطعا هر اتفاق خوب و بدی هم در کشور بیفتد دیگر کسی تقصیرات را به گردن رییس جمهور نمی اندازد.

تنها راهی که وجود دارد همین است وگرنه مردم باید همواره شاهد دعواهای بیهوده جناحی در کشور باشند و رییس جمهوری که فقط از پشتوانه مردمی برخوردار باشد و قوای دیگر پشتش را خالی کنند نیز نمی تواند کاری را از پیش ببرد.

اگر معتقدند که احمدی نژاد کارهای خوبی انجام داد و در برخی برنامه هایش موفق بود به این دلیل بود که تمام قوای کشور با وی همراه بودند و هر چند که اشتباهاتی هم داشت اما چون با وی همدل و همراه بودند تمام اشتباهات و خطاهایش را نادیده می گرفتند و به دولتش کمک می کردند. اگر دلسوزان نظام خواهان پیشرفت کشور هستند نباید اشتباهات دولت روحانی را هم بزرگ کنند. قطعا هر دولتی ممکن است اشتباهاتی داشته باشد. همه را باید به یک چشم نگاه کرد.

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

بازدیدها: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.