صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اجرای طرح نشاط معنوی در ۳۱ بقعه متبرکه، مسجد و حسینیه هرمزگان

اجرای طرح نشاط معنوی در ۳۱ بقعه متبرکه، مسجد و حسینیه هرمزگان

حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی در نشست خبری به مناسبت اجرای طرح نشاط معنوی با خبرنگاران افزود: افراد ۷ تا ۱۷ ساله می توانند با مراجعه به مساجد و بقعه های مجری در این طرح ثبت نام و شرکت کنند.

به گزارش صدف نیوز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان ادامه داد: هیچ هزینه ای برای ثبت نام و شرکت در طرح نشاط معنوی از افراد و خانواده هایشان دریافت نمی شود و احتمال دریافت مبلغ اندکی هزینه بیمه در صورت برگزاری اردو وجود دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی ها ۶۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح در هرمزگان هزینه در نظر گرفته شده که از محل درآمدهای بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه های دارای درآمد تامین می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان، هدف از اجرای طرح نشاط معنوی در مساجد و حسینیه های دارای درآمد، سوق دادن هیات امنای آنان به سمت اجرای برنامه های فرهنگی و کمک به تربیت اسلامی افراد عنوان کرد.

حجت الاسلام گرایلی اضافه کرد: کلاس های احکام شرعی، حفظ قرآن و حفظ موضوعی با حضور حدود ۲۵ مبلغ و مربی اعزامی از قم و بومی در این دوره برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

بقاع شاخص برگزار کننده این طرح شامل امامزاده سید مظفر (ع)، امامزاده سید کامل(ع)، مجتمع فرهنگی ابوالفضل (ع)، امامزاده شاه محمد تقی (ع) بندرعباس، امامزاده سید سلطان محمد (ع)، امامزاده سید محمود سَکُل (ع)، امامزاده سید امیر (ع) رودان، امامزاده سید محمد (ع)، امامزاده شاه قطب الدین (ع) و امام زاده ابراهیم (ع)حاجی آباد، بقاع متبرکه ابوالفضل احمد آباد، ابوالفضل شاهمرادی میناب و امامزاده سید مظفر (ع) قشم است.

یک هزار و ۸۴۱ نفر شامل یک هزار نفر در مقطع ابتدایی، ۶۳۱ نفر در مقطع راهنمایی، ۱۸۵ نفر در مقطع دبیرستان و ۲۵ نفر با سن بالاتر از دبیرستان پارسال در طرح نشاط معنوی شرکت کردند.

بازدیدها: ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *