شماره مجوز: 83030

برگزاری اجلاس سراسری نماز رویداد مهمی در هرمزگان است

استاندار هرمزگان در شورای اقامه نماز استان:

برگزاری اجلاس سراسری نماز رویداد مهمی در هرمزگان است

استاندار هرمزگان گفت: اجلاس سراسری نماز رویداد بسیار مهمی است که آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود و می تواند در جذب جوانان و اقشار دیگر به نماز اثرگذار باشد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست شورای اقامه نماز استان هرمزگان با اشاره به انتخاب هرمزگان به عنوان میزبان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، عنوان کرد: برگزاری چنین اجلاس هایی کمک بسیاری به ایجاد معنویت و حل مشکلات موجود در جامعه می کند و اجلاس نماز برای استان خیر و برکت به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای برگزاری اجلاس نماز باید تمامی دستگاه های استان بسیج شوند و به برگزاری مناسب این اجلاس کمک کنند.

استاندار هرمزگان افزود: این اجلاس بازتاب منطقه ای خوبی خواهد داشت و در هرمزگان اهل سنت و شیعه در کنار یکدیگر در این اجلاس حضور می یابند.

جادری تصریح کرد: اجلاس سراسری نماز رویداد بسیار مهمی است که آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود و می تواند در جذب جوانان و اقشار دیگر به نماز اثرگذار باشد.

وی گفت: با ترویج نماز گناهان کمتر و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و این اجلاس منجر به تقویت امر نماز و مبانی فرهنگی خواهد شد.

نهضت تولید محتوا و نشر آثار مربوط به نماز ایجاد می شود

منصور سرگزی معاون ستاد اقامه نماز کشور و دبیر اجلاس های سراسری نماز کشور نیز در این نشست، بیان داشت: بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در هرمزگان برگزار می شود و رویداد مهم اجلاس سراسری نماز همواره مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی ادامه داد: از قبل این اجلاس خدمات گسترده فرهنگی و معنوی عاید مردم و به ویژه استان میزبان خواهد شد و دستگاه های فرهنگی متناسب با موضوع اجلاس برنامه هایی را تنظیم می کنند.

معاون ستاد اقامه نماز کشور افزود: موضوع اجلاس سال جاری، نماز و فضای مجازی است و به دنبال این هستیم از این ظرفیت و فرصت فوق العاده با موضوعات معنوی بهره ببریم.

سرگزی بیان داشت: اکثریت مردم و گروه های اجتماعی با فضای مجازی ارتباط دارند و رویکرد ما ایجاد نهضت تولید محتوا و نشر آثار مربوط به نماز است.

وی خاطرنشان کرد: زمان اجلاس اواخر آذرماه است و حدود ۱۵۰ روز تا برگزاری اجلاس فرصت داریم و باید فرآیند گسترده اجلاس را انجام دهیم.

معاون ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: بیش از ۱۵۰ اقدام و فعالیت با اجلاس نماز مرتبط است و امسال توجه ویژه به نسل جوان را مد نظر داریم.

رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی باید به برگزاری اجلاس نماز کمک کنند و در شهرستان ها با محوریت فرمانداری ها و هرکدام از دستگاه های اجرایی به صورت اختصاصی همایش هایی را مرتبط با نماز در استان پیش از اجلاس سراسری برگزار می کنند.

حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد افزود: تا کنون برای برگزاری ۱۵ اجلاس مرتبط با نماز در هرمزگان پیش از اجلاس سراسری برنامه ریزی شده و کمیته های فرهنگی، علمی و پژوهشی، تبلیغات، حراست و ارزیابی، منابع و پشتیبانی و آموزشی برای برگزاری اجلاس سراسری نماز در هرمزگان تشکیل شده است.

One comment on “برگزاری اجلاس سراسری نماز رویداد مهمی در هرمزگان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *