(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

بی خانمانی خبرنگاران هرمزگان

پروژه تعاونی مسکن مطبوعات هرمزگان

همزمان با روز خبرنگار سال ۱۳۸۵ کلنگ احداث پروژه تعاونی مسکن خبرنگاران استان هرمزگان طی مراسم باشکوهی با حضور همایون امیرزاده، مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد راستی فرماندار اسبق بندرعباس، باقری فرد مدیر کل وقت مسکن و شهرسازی، عسکری زاده مدیر کل سابق تعاون استان، تعداد دیگری از مدیران شهری و جمعی از اهالی رسانه به زمین زده شد.

اکنون بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه تعاونی مسکن خانه مطبوعات استان هرمزگان می گذرد و هنوز خبرنگاران عضو این تعاونی خانه دار نشده اند.

هریک از اعضا تاکنون بیش از ۵۰ میلیون تومان به حساب تعاونی مسکن واریز نموده اند  و حدود ۴۰ میلیون تومان هم برای هر یک از اعضای تعاونی وام مسکن گرفته اند که بایستی در آینده اقساط وام مذکور هم توسط خبرنگاران پرداخت شود. این در حالی است که امیدی به اتمام سریع پروژه هم نیست. جالب اینجاست که در آن زمان که مسکن مهر توسط دولت نهم کلید خورد با شعار ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد مطرح شد و تمامی مردم مستضعف از این اقدام دولت خوشحال بودند و امیدوار شدند که خانه دار خواهند شد.

متاسفانه با مشاهده پروژه مسکن خبرنگاران به این نتیجه می رسیم که وضعیت اکثر پروژه های مسکن مهر کشور وخیم است و حتی آنهایی که به اتمام رسیده و تحویل اعضا هم شده دارای مشکلات فراوان بوده و قابل سکونت نیستند. البته پروژه مسکن خبرنگاران هرمزگان اگر به اتمام برسد با توجه به موقعیت مکانی و مصالح خوب و تجهیزات مدرن به کار رفته در آن، از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود. ولی مشخص نیست که خبرنگاران تا چه زمانی باید چشم انتظار افتتاح آن باشند!!

به قلم: حسین فریدونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *