(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی:

تا چهار سال آینده مدارس تخریبی هرمزگان جمع آوری می شود

نوید احمدی

همزمان با هفته خبرنگار از خبرنگاران حوزه نوسازی مدارس تجلیل شد. نوید احمدی در این مراسم با تکریم جایگاه خبرنگاران گفت: صداقت در گفتار و نوشتار شاخصه اصلی خبرنگاران متعهد است. حوزه رسانه حوزه ای گسترده است که می تواند دستگاههای اجرایی را در خدمت بهتر به مردم یاری رساند.

سرپرست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در ادامه رسالت اصلی خبرنگاران را انعکاس صدای مردم به مسئولین دانست و افزود: شما خبرنگاران جایگاه ویژه ای دارید و همه موظف به تکریم شأن اصحاب رسانه هستند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان،  مهندس احمدی  با اشاره به تعداد مدارس تخریبی و مدارس غیر استاندارد اظهار داشت: هم اکنون ۹۱۹ مدرسه در قالب چهار هزار و ۲۵ کلاس درس در این استان تخریبی و غیراستاندارد است. از این تعداد، ۵۷۹ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۴۲۸ کلاس درس در سطح استان قابلیت مقام سازی دارند و ۳۴۰ مدرسه در قالب یک هزار و ۵۷۹ کلاس درس نیز باید تخریب و مدرسه های جدید جایگزین آن شود.

وی اعتبار مورد نیاز بازسازی و مقاوم سازی مدارس استان را اعلام کرد و یاد آور شد : در مجموع برای بازسازی و مقاوم سازی مدرسه های تخریبی و غیراستاندارد در استان هرمزگان ۴۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۱۶۰ میلیارد تومان آن برای مقام سازی و ۲۸۰ میلیارد تومان نیز برای تخریب و بازسازی مدرسه ها مورد محاسبه قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در خصوص بلاتکلیفی پروژه های نیمه تمام مجتمع چند منظوره و مدرسه ابن سینا گفت : طبق قانون واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی ؛ این پروژه های نیمه کاره به زودی به مزایده گذاشته میشود.

وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه ایجاد فضای آموزشی استاندارد افزود: در روستاهایی که آب و برق نبوده و مردمانش هنوز شهر بندرعباس را ندیده بودند اداره کل نوسازی هرمزگان در این دولت پیشتاز بود و مدرسه احداث کرده است. وی افزود:  در دولت یازدهم، ۳۷۸ طرح آموزشی در قالب یک هزار و ۵۴۲ کلاس درس با زیربنای ۲۱۱ هزار و ۴۸۰ مترمربع و اعتبار ۲۲۵ میلیارد تومان استاندارد و نوسازی شد که امیدواریم در چهار سال دولت دوازدهم، تمام مدرسه های غیر استاندارد در استان جمع آوری شود. سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: هم اکنون ۳۸۰ مدرسه در قالب ۲۸۰۰ کلاس درس در استان به علت کمبود مدرسه به صورت ۲ نوبتی اداره می شود که برای یک نوبتی کردن آن ها به ۴۷۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.نوید احمدی افزود: به دلیل تاثیر منفی در کیفیت آموزش نباید مدرسه ۲ نوبتی داشته باشیم، چرا که این امر در کیفیت آموزشی دانش آموزان اثر منفی دارد.وی بیان داشت: همچنین ۵۲ طرح مسکن مهر در سطح هرمزگان در دست ساخت است که به یکهزار و ۳۸۰ کلاس درس و اعتبار ۲۲۱ میلیارد تومان نیاز دارند.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به اینکه بار اضافی مدرسه های مسکن مهر بر عهده مدرسه های دیگر است، اظهارکرد: تاکنون تنها پنج واحد آموزشی در قالب ۶۰ کلاس درس در مجتمع های مسکن مهر ساخته شده است.

احمدی ابراز داشت: اگر مشکل ساخت و نوسازی مدرسه های تخریبی، ۲ نوبتی و مسکن مهر با جذب اعتبارات دولتی و مشارکت خیران در مدت زمان پنج سال برطرف شود، شاهد تحول عظیمی در کیفیت فضاهای آموزشی در سطح استان خواهیم بود.

این مسؤول در پایان تصریح کرد: در هفته دولت امسال ۱۴۰ کلاس درس در قالب ۹۴ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در شهرستان‌های استان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

* در سه ساله اخیر با بیش از ۱۵۰رسانه  ارتباط و تعامل داشته ایم

غلامعباس شمس الدینی در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه نوسازی مدارس هرمزگان گفت: فارغ از هر ایده و تفکری با اکثر رسانه های کشور ارتباط و تعامل بسیار خوبی داریم و بحمدالله در سه ساله اخیر بیش از ۱۵۰خبرگزاری، روزنامه، نشریات سراسری و محلی، شبکه های مختلف صدا و سیما مرکز خلیج فارس با روابط عمومی ارتباط مستقیم داشته اند و تلاش می کنیم  ارتباطات خود را  با رسانه ها گسترده تر کنیم.

مدیر روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان با بیان اینکه شما خبرنگاران شایسته تکریم هستید، افزود: در مدت تصدی اهالی رسانه تکیه گاه محکمی برای فعالیت در این عرصه بوده و همچنان به پشتوانه شما تلاش خواهیم کرد خدمات بهتری را به مردم شریف استان به ویژه دانش آموزان و فرهنگیان عزیز ارائه کنیم.

وی در پایان با قدردانی از حسن نظر مجموعه مدیران نوسازی مدارس هرمزگان خاطر نشان ساخت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نگاه دولتمردان به رسانه ها تغییر قابل تقدیری داشته است و مجموعه نوسازی مدارس استان هم رویکرد تعامل با رسانه ها را در اولویت قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *