صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

شخصیت نورانی امام رضا(ع) به ضامن آهو محدود نشود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن انتقاد از معرفی تک بُعدی سیره امام هشتم، تاکید کرد: نباید شخصیت نورانی امام رضا(ع) تنها به ضامن آهو بودن محدود شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد در مراسم اختتامیه یازهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر شهرستان میناب اظهار کرد: ایجاد تعامل، حلم و بردباری در گفتگو با مخالفان یکی از ویژگی های امام رضا(ع) در نهادینه کردن مبانی اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه حضور امام رضا(ع) در دربار مامون، تاکتیکی سیاسی اجتماعی اسلامی بود که توانست شیعه را تا به امروز تثبیت کند، به انتقاد از رسانه ها، سخنوران و اندیشمندان در تک بُعدی معرفی کردن سیره امام هشتم پرداخت و افزود: شخصیت و سیره علی بن موسی الرضا(ع) بسیار گسترده است و نباید این شخصیت نورانی را تنها به ضمانت آهو محدود کنیم.

درویش نژاد ادامه داد: حضور امام رضا(ع) در دربار مامون عباسی و شرکت حضرت در نشست های علمی و فرهنگی و روشنگری های آن حضرت، موجب مصون ماندن دین مبین اسلام از آسیب ها شد.

وی بر نشر معارف اهل بیت به ویژه شمس الشموس تاکید کرد و با یادآوری اینکه جشنواره ها های فرهنگی هنری نقش مهمی در پررنگ کردن فرهنگ رضوی دارند، تصریح کرد: ما نمی توانیم معجزه کرده و به یکباره دنیا را متحول سازیم اما می توانیم در مسیری قرار گیریم که فضای جهانی را برای شناخت هرچه بیشتر آموزه های اهل بیت(ع) تلطیف کنیم.

عالی ترین مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان با اذعان به اینکه اگر هر دلسوز معارف اهل بیت(ع) تنها یک گام در مسیر نهادینه سازی فرهنگ رضوی به پیش برود خود یک معجزه است، بیان کرد:قطعا بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برای پررنگ کردن این نگاه در سال های آتی برنامه های ارزشمندی را در دستور کار قرار خواهد داد.

وی با ذکر این نکته که ما به پویایی برای رسیدن به کمال اعتقاد داریم، ابراز امیدواری کرد که با حمایت همه دستگاه ها به ویژه مجموعه استانداری هرمزگان و فرمانداری میناب فضای منطقه همچنان به رایحه خوش رضوی معطر بماند.

Visits: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *