(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

برای ایجاد اشتغال به کار جهادی و تلاش مضاعف در هرمزگان نیاز داریم

استاندار هرمزگان در جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان:

برای ایجاد اشتغال به کار جهادی و تلاش مضاعف در هرمزگان نیاز داریم

استاندار هرمزگان گفت: داشتن ارتباط قوی با مردم باید یکی از خصوصیات مدیر باشد و در جامعه ای که ارزش‌های اسلامی نهادینه شده است مدیران باید از مشکلات مردم منطقه در حوزه خود آگاه باشد و در زمینه رفع آنها جهادگونه تلاش کند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان به فلسفه برگزاری جشنواره شهید رجایی اشاره کرد و بیان داشت: فلسفه برگزاری جشنواره شهید رجایی این است که روح امام خمینی (ره)، شهیدان رجایی و باهنر، شهید حججی و تمامی شهیدانی که جان خود را دادند تا امروز حکومت اسلامی و کشور ایران آزاد و برقرار باشد را ناظر اعمال خود بدانیم.

وی ادامه داد: نباید یادمان برود برای این لوح که در این جشنواره اهدا می‌شود و برای آن ارزشی زیادی قائل هستیم چه کسانی جان خود را برای کشور و آرمان های انقلاب جان خود را فدا کردند تا ما بتوانیم با مدیریت درست و انقلابی در آینده نزدیک شاهد رفع فقر و تبعیض در کشور باشیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید عملکرد مدیران در بدنه جامعه نمود داشته باشد، افزود: داشتن ارتباط قوی با مردم باید یکی از خصوصیات مدیر باشد و در جامعه ای که ارزش‌های اسلامی نهادینه شده است مدیران باید از مشکلات مردم منطقه در حوزه خود آگاه باشد و در زمینه رفع آنها جهادگونه تلاش کند.

جادری جزیره ای نگاه کردن به موضوعات را نشانه ضعف مدیریت دانست و اظهار داشت: اگر در استان و حتی کشور به موضوعات بخشی و جزیره ای نگاه کنیم هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد و زمانی که یک مجموعه به طور کامل با هم هماهنگ باشند می توان موفق شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به تعهد دولت برای ایجاد ۹۵۵ هزار شغل در کشور، بیان کرد: برای عمل به این تعهد نیاز به کار جهادی و تلاش مضاعف در هرمزگان داریم و مجموعه دستگاه ها باید با مدیریت استانی همسو باشند تا کارها درست انجام شود.

وی افزود: دولت طی چهار سال گذشته در زمینه اقتصاد و اشتغال عملکرد قابل دفاعی داشته که می توان به جداسازی اتکا اقتصاد کشور به نفت اشاره کرد که برای نخستین بار در اقتصاد کشور سهم درآمدی مالیات از نفت پیشه گرفت.

جادری اضافه کرد: افزایش هشت درصدی رشد اقتصادی نیز از دیگر عملکردهای قابل دفاع دولت است و برای تحقق تعهد ایجاد ۹۵۵ هزار شغل در سال ۹۶، و برای اینکه مدیران استان ما در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد باید اقتصاد، تولید و اشتغال اولویت نخست کاری باشد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه واگذاری کارها به مردم خود خدمتی بزرگ به کشور است، عنوان کرد: برای نمونه به می توان به آلومینیوم المهدی و هرمزآل اشاره کرد که پس از خصوصی سازی به درستی اداره می شود.

در این جشنواره ادارات و دستگاه های برگزیده استان هرمزگان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند که اداره های برتر استان در شاخص های عمومی و اختصاصی شامل اداره کل شیلات، اداره کل آموزش و پرورش، شرکت برق منطقه ای، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت آب و فاضلاب روستایی بودند.

اداره های برتر استان در شاخص های اختصاصی نیز شامل شرکت آب منطقه ای، اداره کل امور اقتصادی و دارایی و اداره کل فرودگاه ها بود.

اداره های برتر در شاخص های عمومی نیز شامل اداره کل منابع طبیعی و اّبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

اداره های برتر در اجرای سیاست اقتصادی مقاومتی شامل اداره کل راه آهن، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل بنادر و دریانوردی و امور شعب بانک کشاورزی و نهادهایی که مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا کرده اند نیز شامل پالایشگاه نفت بندرعباس، فولاد هرمزگان و پالایش گاز سرخون و قشم بودند.

اداره های برتر استان در راهبری و تقویت علمی، پژوهشی و فنی صنایع نیز دانشگاه هرمزگان و جهاد دانشگاهی استان بودند.

صدا و سیما و مرکز خلیج فارس نیز به عنوان دستگاه برتر در تعامل بین بخشی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی انتخاب شد.

محمد احمدی فرماندار جاسک، علیرضا نصری فرماندار قشم و عبدالله پرتابیان فرماندار بستک به عنوان فرمانداران برتر استان و فواد مرادزاده بخشدار چارک، علی مهرانی بخشدار مرکزی میناب و فاروق رحیمی بخشدار رویدر نیز به عنوان بخشداران برتر استان هرمزگان معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *