(سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامي باد)

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

جشنواره تئاتر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان توسط انجمن نمایش نقطه عطف هنر استان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان خانواده نمایش استان گفت: بالندگی، شادابی و جایگاه مطلوب تئاتر استان مرهون تلاش و زحمات نسل های گذشته و امروز خانواده نمایش استان است.

وی افزود: دو دوره متوالی است که برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان به انجمن نمایش استان واگذار شده که نتیجه آن بسیار مطلوب بوده و در شیوه برگزاری و ایجاد شور و نشاط در اهالی تئاتر به نقطه عطفی تبدیل شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: واگذاری اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به انجمن ها و بخش های خصوصی دارای صلاحیت از نتایج دولت در بخش فرهنگ بوده است که به خوبی بخش قابل توجهی از این امور واگذار و مابقی هم در حال انجام است.

درویش نژاد از حمایت ها همراهی استاندار هرمزگان و سایر ادارات و سازمان ها از جمله شهرداری صدا و سیما و… با این رویداد مهم تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: این کمک ها و حمایت ها باعث برگزاری چنین رویدادهای تاثیرگذار در استان شده که این همدلی و وفاق ستودنی است.

وی هنر نمایش را مردمی ترین و عمومی ترین هنر دانست و گفت: تئاتر یک هنر مردمی و بیان کننده دغدغه های مردم است و با حضور مردم شکل می گیرد و تا زمانی تئاتر برای مردم باشد، روندی رو به رشد خواهد داشت.

در ادامه رییس انجمن نمایش استان هرمزگان از حسن اعتماد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجمن نمایش تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: نگاه حمایتی و همراهی تمام قد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیفیت بخشی به جشنواره بسیار قابل توجه است .

حسین کریمی افزود: امروز تئاتر هرمزگان به دوران درخشان خود نزدیک شده است و این حاصل همیاری همه هنرمندان نمایش استان است که در همه برنامه ها مانند یک خانواده در کنار هم فعالیت کنند.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان ٢١ الی ٢۴ شهریور ماه با حضور هشت گروه نمایشی از سراسر استان در تماشاخانه آفتاب و فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *