(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان، نقطه عطف هنر استان است

جشنواره تئاتر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان توسط انجمن نمایش نقطه عطف هنر استان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان خانواده نمایش استان گفت: بالندگی، شادابی و جایگاه مطلوب تئاتر استان مرهون تلاش و زحمات نسل های گذشته و امروز خانواده نمایش استان است.

وی افزود: دو دوره متوالی است که برگزاری جشنواره تئاتر هرمزگان به انجمن نمایش استان واگذار شده که نتیجه آن بسیار مطلوب بوده و در شیوه برگزاری و ایجاد شور و نشاط در اهالی تئاتر به نقطه عطفی تبدیل شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: واگذاری اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به انجمن ها و بخش های خصوصی دارای صلاحیت از نتایج دولت در بخش فرهنگ بوده است که به خوبی بخش قابل توجهی از این امور واگذار و مابقی هم در حال انجام است.

درویش نژاد از حمایت ها همراهی استاندار هرمزگان و سایر ادارات و سازمان ها از جمله شهرداری صدا و سیما و… با این رویداد مهم تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: این کمک ها و حمایت ها باعث برگزاری چنین رویدادهای تاثیرگذار در استان شده که این همدلی و وفاق ستودنی است.

وی هنر نمایش را مردمی ترین و عمومی ترین هنر دانست و گفت: تئاتر یک هنر مردمی و بیان کننده دغدغه های مردم است و با حضور مردم شکل می گیرد و تا زمانی تئاتر برای مردم باشد، روندی رو به رشد خواهد داشت.

در ادامه رییس انجمن نمایش استان هرمزگان از حسن اعتماد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجمن نمایش تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: نگاه حمایتی و همراهی تمام قد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیفیت بخشی به جشنواره بسیار قابل توجه است .

حسین کریمی افزود: امروز تئاتر هرمزگان به دوران درخشان خود نزدیک شده است و این حاصل همیاری همه هنرمندان نمایش استان است که در همه برنامه ها مانند یک خانواده در کنار هم فعالیت کنند.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان ٢١ الی ٢۴ شهریور ماه با حضور هشت گروه نمایشی از سراسر استان در تماشاخانه آفتاب و فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *