(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

ایجاد فضای سبز دلپذیر در مدارس بندرعباس

ایجاد فضای سبز دلپذیر در مدارس بندرعباس

فضای سبز مدارس

آغاز ماه مهر و فصل شکفتن غنچه های دانش، همیشه زیبا و خاطره انگیز بوده و اگر با رویش گل ها و تزئین درختان و سبزه ها نیز همراه باشد، قطعا بر زیبایی آن افزوده خواهد شد.

امسال به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در آستانه بازگشایی مدارس طرح مهر با رویکرد هرس درختان و غرس نهال در مدارس بندرعباس اجرا ‌شد.

به گزارش صدف نیوز: مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از اجرای طرح مهر به مناسبت آغاز فصل بازگشایی مدارس با رویکرد هرس درختان و غرس نهال در مدارس خبر داد.

مصطفی خادم تصریح کرد: در آستانه بازگشایی مدارس (اول مهر) سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس اقدام به فضا سازی، آراستگی و هرس شاخه های خشک درختان تعدادی از مدارس و مسیرهای مدارس سطح شهر کرد.

وی اظهار کرد: کاشت درخت تنها مختص به هفته درختکاری نیست و در تمام ایام سال این مهم باید صورت گیرد و با اجرای هرس درختان و غرس نهال در مدارس، این طرح در راستای ایجاد نشاط و تقویت روحیه دانش‌آموزان انجام ‌شد.

خادم با اشاره به اینکه وجود درخت در مدرسه لازمه سلامتی دانش‌آموزان است، تعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و آموزش و پرورش در کاشت درخت در مکان‌های آموزشی را طرحی مفید، آموزنده و موثر در شادابی و سلامت دانش‌آموزان دانست.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این سازمان تعداد قابل ملاحظه‌ای درخت برای کاشت در مدارس اختصاص داده است، اضافه کرد: با کاشت، حفاظت و نگهداری از این درختان، فضای سبز دلپذیری در مدارس سطح شهر خواهیم داشت.

مهندس خادم بیان کرد: کلیه مدارسی که باز هم نیاز به هرس درختان و غرس نهال دارند می توانند از طریق دبیرخانه سازمان پارک‌ها ثبت‌نام کرده تا درخواست آنها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: از اداره‌ کل آموزش و پرورش درخواست داریم برای توسعه فضای سبز مدارس و شهر و همچنین تاثیر آن در زندگی و نشاط  دانش آموزان مطابق رویه گذشته تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *