(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز باشکوه ظهر عاشورا در بندرعباس اقامه شد

نماز ظهر عاشورا در بندرعباس

عزاداران بندرعباس مرکز استان هرمزگان ظهر عاشورا با شنیدن بانگ الله اکبر در صفوفی به هم فشرده و به امامت آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس و به یاد نماز ظهر عاشورای حضرت ابا عبدالحسین (ع) در چهار راه شهید مطهری و در جوار شهدای گمنام این شهر به نماز ایستادند.

به گزارش صدف نیوز، ظهر روز یکشنبه دهم محرم عزاداران حسینی شرکت کننده در دسته های سینه زنی در خیابان و مساجد یا تکایا و حسینیه ها و هیات های حاضر در امام زادگان هرمزگان به محض ورود وقت شرعی به پاس حرمت شهدای نینوا عزاداری را متوقف و نماز ظهر و عصر را اقامه کردند.

همانطوری که عزاداری سید الشهدا(ع) به عنوان یک امر مقدس باعث تقرب بیشتر انسان به خدای باریتعالی می شود، برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا به ویژه نماز اول وقت نیز ارزش و اهمیت صد چندانی دارد و حقیقت لبیک عزاداران حسینی در اقامه نماز ظهر عاشورا تجلی می یابد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در حاشیه این مراسم  بیان داشت: نماز ظهر عاشورا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که باید همه هیات ها و دسته های سینه زنی و زنجیر زنی برای برگزاری اقامه یک نماز باشکوه در هر کجایی که وقت اذان شد، به نماز بایستند.

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد اظهار کرد: هدف قیام امام حسین در واقع ترویج نماز اول وقت، ترویج فرهنگ اذان، ترویج عمل به آیه های قران، درس اخلاص، دین خواهی و درس استعانت از خدا، اهمیت دادن به مقدسات دینی و احیای امر به معروف و نهی از منکر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *