شماره مجوز: 83030

کتاب، نگاه به زندگی را عوض می‌کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

کتاب، نگاه به زندگی را عوض می‌کند

مدیر کل ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست شورای اداری آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس گفت: کتاب و مطالعه می تواند نگاه به زندگی را عوض کند.

به گزارش صدف نیوز؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست شورای اداری آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس که بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات این ناحیه برگزار شد به مشکلات حوزه کتاب اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اشکالاتی که در حوزه اجرا داریم قطور بودن کتاب هاست، فکر می کنیم کتاب هایی که دارای وزن و حجم بالا هستند، وزن علمی زیادی دارند و به خواندن آن رغبت نمی کنیم. لذا اولین کاری که برای رفع این معضل باید بکنیم این هست که حجم کتاب ها را کم کنیم و در مکان های عمومی مانند آرایشگاه ها، پارک ها رستورانها و … کتاب هایی با حجم کم بگذاریم که مردم مطالعه کنند.

دکتر درویش نژاد با تاکید بر این موضوع افزود: مکان مطالعه فقط سالن کتابخانه نیست، هر جایی می شود کتاب خواند، بنابراین یکی از طرح ها این هست که در هر نقطه از شهر کتاب بگذاریم حتی اگر کتابها را ببرند و برنگردانند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه کتاب افزود: باید احساس مطالعه در خودمان ایجاد کنیم و بدانیم که برای تحول در روح و روان مان نیاز به مطالعه داریم و نیز به سمتی برویم که احساس کنیم بیماریهای روحی چون حسد ، بدبینی، حسرت، منفی نگری و … با مطالعه و تغییر دیدگاه و نگرش درمان خواهد شد، چرا که پایه همه خوبی ها و بدی ها نوع نگاه و نگرش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *