صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان:

۲۳ دستگاه کامیون حامل کمک مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده ارسال شد

ارسال کمک های مردم هرمزگان به مناطق زلزله زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: ۲۳ دستگاه تریلر و کامیون کمک های مردم استان از ۲۴ آبان تاکنون به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.

به گزارش صدف نیوز: علی اعمی برنطین در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمک های یاد شده شامل ۲۵۶ تخته چادر مسافرتی ، ۱۹ هزار و ۲۶۲ تخته پتو ، ۲هزار و ۱۲۸ شعله والور ، یک هزار و ۶۱۱ شعله فانوس ، پنج هزار کیلوگرم نایلون پوشش چادر، ۶ هزار و ۵۶۵ بسته پوشک بچه ، یک هزار و ۳۸۲ ثوب لباس و ۲۶۷ بسته مواد شوینده می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۱۷۷ کارتن بیسکویت ، هشت هزار و ۲۲۲ قوطی کنسرو ، ۵۲۰ کیلو برنج، یک هزار و ۵۰۰ بطری روغن ، ۲۲ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم قند و شکر، ۶۵ کیلوگرم چای، ۲۶ هزار و ۷۶۴ بطری آب معدنی ، ۱۲ هزار و ۳۶۷ قوطی آب میوه ، ۶۳۲ قوطی شیر خشک و یک هزار و ۲۵۲ کیلوگرم خرما از جمله این کمک ها بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان اضافه کرد : پایگاه های جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی تا چهار آذر ماه در سراسر استان برپا می مانند و مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای زلزله زدگان به شماره حساب ۹۹۹۹۹ واریز کنند.

اعمی برنطین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تا ۲ یا سه ماه آینده همچنان نیاز به امداد رسانی به آسیب دیدگان این حادثه برای رساندن آنان به شرایط ثبات لازم است از مردم هرمزگان تقاضا داریم همچنان به کمک ‌های نقدی خود به زلزله‌ زدگان ادامه دهند.

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در فاصله ساعت ۲۱ تا ۲۲ مناطق مرزی غرب کشور ۲ بار لرزید که زلزله دوم به بزرگی ۷،۳ ریشتر بود؛ در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق به ویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد.

این زلزله بیشتر مناطق غرب کشور ایران، منطقه کردستان عراق و برخی کشورهای همجوار را لرزاند.

براساس اعلام مسئولان تا ساعت ۱۷روز پنجشنبه زلزله غرب کشور۴۳۶ کشته و ۱۰ هزار و ۱۷۹ مصدوم داشته است.

بازدیدها: ۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.