(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است

رئیس هیات مدیره انجمن:

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است

انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با اشاره به برنامه های این انجمن به منظور بهبود وضعیت فعالان حوزه مطبوعات، گفت: این انجمن نهادی کاملا صنفی و غیرسیاسی است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، فاطمه رکن الدینی در نخستین نشست اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان پس از اعطای اعتبارنامه اعضای هیات مدیره آن، اظهار داشت: هدف از ایجاد این نهاد صنفی استیفای حقوق صنفی روزنامه نگاران، توجه به وضعیت رفاهی و معیشتی همکاران، پشتیبانی در زمان بروز مشکلات حقوقی و توجه به مسائل آموزشی است.

وی با اشاره به اهمیت همکاری اعضای انجمن در تحقق اهداف این نهاد صنفی، تصریح کرد: این انجمن متشکل از افراد با سلیقه های مختلف است که امیدواریم بتوانیم از این تنوع برای قدرتمند تر شدن این نهاد استفاده کنیم.

رکن الدینی بیان داشت: کارهای اصلی در کمیته ‌های پیشنهادی انجام خواهد شد و می توان این گونه گفت که تمام اعضا در نقش هیات مدیره ایفای نقش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: روزنامه نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان، گرافیست ها، طراحان، کاریکاتوریست ها، مترجمان، استادان عضو هیات های تحریریه و اعضای تحریریه رسانه ها می توانند با مراجعه به دفتر انجمن نسبت به عضویت در این نهاد اقدام کنند.

عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه این تشکل صنفی تشکلی مستقل از دولت هست، گفت: مشروعیت این انجمن وابسته به اعضای آن است.

غلامعباس شمس الدینی با اشاره به هشت کمیته‌ای که برای پیگیری امور پیش بینی شده است، اظهار داشت: حضور افراد در این کمیته ها سبب قرار گرفتن امور در مسیر صحیح خود می شود.

وی اضافه کرد: تبلیغ انجمن به معنای قدرت گرفتن تمام اعضای انجمن است و ما با سلیقه های مختلف به دنبال هدف مشترکی به نام ارتقا جایگاه خبرنگاران استان هستیم.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان تصریح کرد: بقا، تداوم هیات، اقتدار و عظمت این انجمن در گرو انسجام و همدلی تمام اعضا است.

در این نشست هریک از اعضای حاضر نسبت به مشارکت در کمیته های معرفی شده اعلام آمادگی و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و همچنین مقرر شد پس از بررسی، احکام آنان توسط هیات رئیسه صادر شود.

اعتبارنامه هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان اوایل دیماه امسال از سوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان اعطا شد و این انجمن به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *