(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

خدمات نظام و انقلاب در ایام دهه فجر به خوبی بیان شود

استاندار هرمزگان در شورای اداری استان:

خدمات نظام و انقلاب در ایام دهه فجر به خوبی بیان شود

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر، گفت: دستگاه های اجرایی در این ایام برنامه هایی با محوریت مردم در نظر گرفته و اجرایی کنند و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در این ایام باید به خوبی بیان شود.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در ششمین نشست شورای اداری استان هرمزگان با بیان اینکه با همکاری همه دستگاه ها موفق شدیم اجلاس نماز را به خوبی در هرمزگان برگزار کنیم، اظهار داشت: امیدوارم به برکت این اجلاس به امر نماز خوب توجه کنیم و به آن اهمیت دهیم.

وی ادامه داد: روز گذشته حادثه حریق در یک کارخانه تولید قیر در بندرعباس رخ داد که از تلاش همه نیروها برای امدارسانی و مهار و خاموش کردن آتش قدردانی می کنم و به خانواده های جان باختگان این حادثه تسلیت می گویم.

استاندار هرمزگان با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر، افزود: دستگاه های اجرایی در این ایام برنامه هایی با محوریت مردم در نظر گرفته و اجرایی کنند و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در این ایام باید به خوبی بیان شود.

همتی تصریح کرد: در طول ۳۹ سال پس از انقلاب اسلامی اقدامات بسیاری در کشور صورت گرفته و امکانات بسیاری ایجاد شده است اما همچنان نیازها و کمبودهایی وجود دارد که باید با مدیریت مناسب منابع که محدود است، به نیازهای نامحدود جامعه پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه نیازهای جامعه به طور دائم در حال تغییر و تحول است، اضافه کرد: دولت در چارچوب لایحه بودجه می تواند برای رفع مشکلات اقدام کند و محدود به دامنه بودجه های سالانه هستیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحمیل جنگ، تحریم ها و تمامی دشمنی های استکبار، با تکیه بر استعداد مردم اقدامات خود را انجام داده و در این ۳۹ سال کار و تلاش و سازندگی بسیاری در کشور صورت گرفته است.

همتی تاکید کرد: مدیران در ایام هه فجر کارهای انجام شده را یک دور مرور و به مردم بگویند و آن خدماتی که صورت گرفته را باید مطرح کنیم و اشکالات را هم باید تذکر دهیم و دقت کنیم آن اشکال رفع شود.

وی گفت: امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی در سطح کشورهای بزرگ و مهم دنیا قرار گرفته است که این موفقیت ها با تلاش مردم و مسئولان و دستگاه های اجرایی رقم خورده است و مدیران و مردم در شرایط سخت تلاش کرده اند تا موفقیت ها رقم بخورد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد، اضافه کرد: مردم از ما توقع دارند، تلاش ها بیشتر و کوشش ها دقیق تر باشد و باید ارتباط صمیمی با مردم داشته و حرف مردم را گوش کنیم.

همتی با تاکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه های اجرایی به مردم، افزود: زمانی که سرریز مراجعه کنندگان یک دستگاهی به سمت استانداری می آید، قضاوت ما این است که آن دستگاه پاسخگوی مردم نبوده است و نیاز است به طور دائم بر مجموعه خود نظارت کنیم تا چرخه دستگاه های اجرایی درست کار کند.

وی عنوان کرد: مدیران بر زیرمجموعه خود نظارت کنند و اجازه ندهند مردم در کار اداری دچار گرفتاری شوند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان یکی از تهدیدات جدی برای جامعه را ایجاد نارضایتی در مردم دانست و بیان داشت: نظارت ها باید تقویت شود و مدیران تلاش کنند فرآیند کارها در دستگاه های اداری کوتاه شود و زمانی که نمایندگی یک اداره در یک شهرستان وجود دارد، دیگر نباید مردم آن شهرستان به مرکز استان مراجعه کنند بلکه دستگاه ها باید کار مردم در هر شهرستان را به بهترین شکل انجام دهند.

همتی با بیان اینکه در بخش خصوصی ظرفیت های عمده و بزرگی وجود دارد، تصریح کرد: باید به شکلی کار کنیم که بخش خصوصی علاقه مند شود، کار سرمایه گذاری و تولیدی انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید به جامعه امید ببخشیم، اظهار داشت: از خدمات نیروی انتظامی برای تامین امنیت مردم قدردانی می کنیم اما در مواردی هم اشکال وجود دارد که اراده فرماندهان این نیرو باید بر رفع این اشکالات باشد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: باید دستگاه های اجرایی نشست هایی با مردم و فعالان بخش های مختلف برگزار کنند و دستگاه های فرهنگی نیز برنامه های فرهنگی و هنری برگزار کنند و موسیقی، سینما، تئاتر و همچنین برنامه های دینی و قرآنی در استان باید فعال باشد.

همتی گفت: مردم در چارچوب تدین، شادی و سرگرمی می خواهند و همچنین می خواهند نظرات خود را مطرح کنند که باید زمینه را برای آنها فراهم کنیم و در این راستا باید برنامه های ورزش های همگانی فعالانه تر برگزار و برنامه های تفریحی در سواحل استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه اگر ارتباطات خود را با مردم تقویت کنیم، دشمن ناامید خواهد شد، خاطرنشان کرد: در آستانه سال جدید قرار داریم و با توجه به حضور گسترده گردشگران در استان در این ایام، باید پارک ها، اماکن اقامتی و تفریحی استان مورد بازدید قرار گرفته و کمبودهای آنها رفع شود و همه دستگاه های اجراییدر این راستا به کمک هم بیایند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان ادامه داد: شهر بندرعباس در شب باید بدرخشد و مشکل روشنایی شهر باید توسط شرکت توزیع برق استان با کمک شهرداری بندرعباس حل شود، چون می خواهیم گردشگران بیشتری به این شهر جذب شوند.

همتی یادآور شد: فرمانداران نیز در شهرستان ها توجه جدی به این مسائل داشته باشند و مشکلات را در آستانه تعطیلات سال نو رفع کنند.

محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور نیز در این نشست با قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان اولین استان میزبان اجلاس سراسری نماز با ترکیب جمعیت اهل تسنن و تشیع بود.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به بهترین شکل در هرمزگان برگزار شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز آثار و برکات بسیاری به همراه داشت، افزود: خوشبختانه فضای مجازی به عنوان موضوع این اجلاس انتخاب و این امر موجب شد، هزاران محتوا با موضوع نماز، تولید و در فضای مجازی منتشر شود.

مظفر با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، بیان داشت: این پیام حاوی نکات اساسی از جمله دعوت به نماز به عنوان پایه و ریشه دین و استفاده از امکانات گسترده دستگاه‌های اجرایی برای ترویج نماز بود که باید آنها را سرلوحه قرار داده و اجرایی کنیم.

وی گفت: از مدیران انتظار داریم در راستای اقامه هرچه بهتر نماز در جامعه تلاش کنند.

بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز در این نشست با برشمردن برنامه‌های دهه فجر در هرمزگان، عنوان کرد: افتتاح پروژه‌های عمرانی، حضور مدیران در محلات حاشیه‌ای در سراسر استان، برپایی نمایشگاه صنایع دستی تمامی شهرستان‌های استان، دیدار با خانواده‌های شهدا، دیدار با خانواده‌های افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، نشست با شوراهای دانش آموزی، حضور مدیران در مساجد محلات، برگزاری نشست‌هایی با جوامع کارگری، اصناف، زنان و دانشگاهیان و حضور در نماز جمعه اهل سنت و تشیع از جمله این برنامه‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *