(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

شهرداری بندرعباس، وای فای رایگان راه اندازی می کند

شهرداری بندرعباس وای فای رایگان راه اندازی می کند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس گفت: اینترنت رایگان، تور مجازی، نمایش مراکز تفریحی، دسترسی به سامانه‌های شهرداری، امکان خرید بلیت برای مسافران و … از اهداف این طرح است.

به گزارش صدف نیوز،  حسین اخلاقی در نشست خبری با بیان اینکه این سازمان از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این سازمان متولی اصلی حوزه ارتباطات در شهرداری بندرعباس، مناطق سه گانه و سازمان‌های ده گانه این شهرداری می‌باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه هفت نقطه از سطح شهر برای استفاده شهروندان از اینترنت وای فای رایگان جانمایی شده است، گفت: دو مورد از این نقاط (زیر پرچم در نوار ساحلی و چهارراه دانشگاه) در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه دیدگاه این سازمان  نسبت به دسترسی رایگان شهروندان به اینترنت، هم خدماتی و هم درآمدی است، افزود: اینترنت رایگان، تور مجازی، نمایش مراکز تفریحی، دسترسی به سامانه‌های شهرداری، امکان خرید بلیت برای مسافران و … از اهداف این طرح است.

اخلاقی با بیان اینکه هر شهروند می‌تواند با ارائه کد ملی و احراز هویت، روزانه ۵۰۰ مگابایت دانلود داشته باشد، تصریح کرد: پروژه نصب و راه‌اندازی اینترنت وای‌فای رایگان در قالب سرمایه‌گذاری با شرکت دابکو در حال انجام می‌باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه سعی می‌کنیم تا ۶ ماه دیگر سایر نقاط جانمایی شده برای وای فای رایگان را نیز به بهره‌برداری برسانیم، ادامه داد: جانمایی وای فای رایگان در نقاط پرتراکم شهر بندرعباس در حال انجام می‌باشد که یکی از این نقاط، قطعاً پارک بانوان خواهد بود.

وی در ادامه از بهره‌برداری مرکز پایش شهرداری بندرعباس در دهه فجر خبر داد و افزود: ۱۰۰درصد عملیات اجرایی این مرکز توسط پرسنل این سازمان که از متخصصان حوزه آی‌تی می‌باشند انجام شده و این یک پروژه شاخص مرکز فاوا شهرداری بندرعباس می‌باشد.

این مقام مسئول با تصریح اینکه پشتیبانی تمامی سخت‌افزارهای شهرداری و مناطق سه‌گانه در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه و سرویس دهی به آنها از طریق این سازمان انجام می‌شود، بیان کرد: راه‌اندازی و توسعه شبکه ارتباطی بین شهرداری مرکزی، مناطق سه‌گانه و سازمان تابعه از طریق نصب دکل، اجرای پروژه فیبر نوری شهرداری بندرعباس به طول تقریبی ۶۰ کیلومتر، راه‌اندازی فاز اول پروژه فیبر نوری شهرداری بندرعباس در ۱۱ نقطه از شهر، تجهیز دیتاسنتر شهرداری بندرعباس در سازمان فاوا و انتقال سرورها به دیتاسنتر، مطالعه مجازی‌سازی سرورها، مطالعه و پیگیری انعقاد قرارداد پیاده‌سازی سیستم VOIP ویژه مدیران و معاونین شهرداری بندرعباس بر مبنای سیستم تلفنی تحت شبکه، طراحی و راه‌اندازی مرکزی مانیتورینگ شبکه ارتباطی، سرورها و سوئیچ‌های شبکه شهرداری بندرعباس از برنامه این سازمان بوده است.

اخلاقی در ادامه گفت: آموزش راهبران IT شهرداری، مناطق سه‌گانه و سازمان‌های تابعه، پشتیبانی تمامی سخت‌افزارهای شهرداری و مناطق سه‌گانه  شامل ۷۰۰ دستگاه،  پشتیبانی تمامی سخت‌افزارهای سازمان‌های تابعه  شامل حدود ۴۰۰ دستگاه، تست، عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی سخت‌افزار از فعالیت‌های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس در حوزه سخت‌افزار است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس افزود: پیاده‌سازی و پشتیبانی نرم‌افزار اتوماسیون اداری شهرداری بندرعباس و سازمان‌های تابعه شهرداری بندرعباس، راه‌اندازی سرویس ارتباطی بین نرم‌افزار اتوماسیون اداری شهرداری، مناطق سه‌گانه و سازمان‌های تابعه و برگزاری دوره‌های آموزشی اتوماسیون اداری ویژه کارکنان شهرداری بندرعباس از برنامه‌های این سازمان در حوزه اتوماسیون اداری است.

وی در ادامه بیان کرد: ثبت دامنه سایت‌ها، ساخت و پشتیبانی ایمیل‌های سازمانی، ساخت فرم‌های موردنیاز سازمانی، طراحی بنر و زیباسازی وب‌سایت‌ها، آموزش استفاده از وب‌سایت‌ها و راه‌اندازی ۳۰ وب‌سایت سازمانی از زیر دامنه Bandarabbas.ir از فعالیت‌های این سازمان در حوزه پورتال جامع شهرداری بندرعباس است.

اخلاقی در تشریح پروژه‌های قابل‌افتتاح در دهه فجر سال ۹۶ اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ شبکه ارتباطی شهرداری بندرعباس با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال، رونمایی از سامانه عوارض خودرو در وب‌سایت شهرداری بندرعباس، نصب و راه‌اندازی وای فای رایگان در دو نقطه از شهر، طراحی و پیاده‌سازی ربات تلگرام ثبت و پیگیری درخواست‌های مردمی با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال، پیاده‌سازی سامانه خدمات الکترونیک شهرسازی با یک میلیارد و صد میلیون ریال اعتبار مستقیم و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار غیرمستقیم با رویکرد ارائه خدمات ثبت درخواست جدید، ره‌گیری درخواست‌های فعال، نقشه شهر، ضابطه شهرسازی ملک، محاسبه عوارض نوسازی، محاسبه عوارض مشاغل، گزارش مهندسین ناظر، تور مجازی و ثبت تخلفات از پروژه‌های قابل بهره‌برداری این سازمان در دهه فجر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *