صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

استان هرمزگان به نیروی کار ماهر نیازمند است

استان هرمزگان به نیروی کار ماهر نیازمند است

استاندار هرمزگان گفت: یکی از دلایل اصلی بیکاری در استان کمبود نیروی کار ماهر است و باید با یک نگاه جامع، برای گسترش آموزش و مهارت آموزی به گروه های هدف برنامه ریزی کرد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، فریدون همتی در مراسم اختصاص ۴۹۸ دستگاه خودرو به مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: نیروی کار ساده و بدون مهارت و تخصص در بازار خریدار ندارد و تمام واحدهای صنفی، صنعتی، تولیدی و خدماتی ترجیح می دهند از نیروی کارآزموده استفاده کنند.

وی ادامه داد: مدیران صنایع بزرگ استان مانند فولاد، آلومینیوم و کشتی سازی در برابر انتقادها مبنی بر استفاده نکردن از ظرفیت افراد بیکار پاسخ می دهند برای تولید محصول با کیفیت که توان رقابت در بازار داشته باشد، نیازمند نیروی ماهر و توانمند هستند که این خواسته ای به حق و منطقی است.

رئیس شورای اشتغال استان اضافه کرد: تجربه نشان داده هر چقدر مهارت نیروی کار بیشتر باشد، کیفیت خدمات بهتر خواهد بود و مهارت آموزی در یک زنجیره، ارزش آفرینی می کند و در نهایت بهره وری در بخش های مختلف جامعه را افزایش می دهد.

به گفته استاندار هرمزگان، بهبود کیفیت کالا و خدمات و افزایش بهره وری بر کاهش قاچاق کالا نیز موثر خواهد بود.

همتی تاکید کرد: اگر فردی در دوره های مراکز فنی و حرفه‌ای شرکت کند و آموزش صحیح و کامل ببیند، در بازار هرمزگان بیکار نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: متولیان آموزش مهارت ها و ناظران این بخش نیز باید نسبت به محتوا و کیفیت آموزش ها سختگیرانه و بدون چشم پوشی عمل کنند تا افراد تنها با نیت گرفتن مدرک فنی و حرفه ای وارد این فرآیند نشوند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: سالانه ۵۰ هزار نیروی کار ماهر در استان مورد نیاز است که سازمان فنی و حرفه ای باید نیازها را در سطوح و رشته های مختلف شناسایی کرده و با نگاه به آینده جهت تربیت نیروی کار ماهر همکاری کند تا به مرکز حل بحران بیکاری تبدیل شود.

آئین به‌روزرسانی تجهیزات کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک سراسر کشور با اعتبار ۴۰میلیارد ریال و اختصاص ۴۹۸ دستگاه خودرو به این کارگاه ها با حضور رئیس سازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور در بندرعباس برگزار شد.

۳۰ دستگاه خودروی سابرینا و چری از ۴۹۸خودروی یاد شده، به کارگاه های اتومکانیک هرمزگان اختصاص یافت.

Visits: 20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *