سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تعطیلی پنج شنبه ها مصرف ۱۰۰ مگاوات برق در هرمزگان را کاهش می دهد

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان:

تعطیلی پنج شنبه ها مصرف ۱۰۰ مگاوات برق در هرمزگان را کاهش می دهد

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: تعطیلی روزهای پنج شنبه دستگاه های دولتی در فصل گرما می تواند مصرف ۱۰۰ مگاوات برق را در استان کاهش دهد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، محمد ذاکری در نخستین نشست شورای اداری استان هرمزگان در سال ۹۷ افزود: امیدواریم با تغییر ساعت اداری در ۶ ماه نخست امسال بتوانیم مصرف انرژی را کاهش دهیم.

وی بیان داشت: تعطیلی پنج شنبه ها در فصل گرما طبق بخشنامه قانونی از سوی دولت اجرا می شود اما هرمزگان و استان های جنوبی کشور به علت گرمی هوا در فصل تابستان نیاز به تعطیلی در این روز دارند.

از اول بهمن ماه سال ۹۶ تعطیلی روزهای پنج شنبه در اداره های استان هرمزگان لغو شد و ساعت کاری دستگاه های برای روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۱۴ و۳۰ دقیقه و روز پنج شنبه از ساعت ۷ تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه اعلام شده است.

پیش از این روزهای پنج شنبه با هدف صرفه جویی در مصرف منابع آبی و انرژی در هرمزگان و بر اساس نظر ستاد مدیریت بحران استان تعطیل بود.

*میزان خاموشی در هرمزگان ۳۰ درصد کاهش یافت

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان خاطرنشان کرد: با تلاش کارکنان این شرکت و اصلاح کابل های شبکه برق، میزان خاموشی مشترکان در سال گذشته نسبت به سال ۹۵، ۳۰ درصد کاهش یافت.

ذاکری یادآورشد: در سال ۹۷ با توجه به تدوام کاهش بارندگی در هرمزگان و اضافه شدن ۲۷ هزار مشترک برق جدید، تقاضای مصرف انرژی بالاتر خواهد رفت که امیدواریم با مدیریت مصرف و کاهش پیک بار میزان خاموشی ها کاهش یابد.

وی بیان داشت: افزون بر ٢۵۶ هزار چراغ روشنایی در خیابان های شهری هرمزگان داریم که این میزان به ازای هر سه نفر یک چراغ روشن است.

«براساس آمار شرکت توزیع برق هرمزگان، در سال ۹۶ شاخص خاموشی هر مشترک برق در این استان از ۳ به ۲ و نیم دقیقه رسید.»

*برق هرمزگان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از مشترکان مطالبه دارد

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: این شرکت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از مشترکان برق در استان مطالبه دارد.

ذاکری افزود: یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال از این میزان بدهی مربوط به مشترکان نظامی و یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال نیز اختصاص به مشترکان غیر نظامی دارد.

وی با اشاره به این که ۶۶۰ هزار مشترک برق در هرمزگان وجود دارد، یادآورشد: برق پنج جزیره ابوموسی، هنگام، لارک و تنب بزرگ و کوچک به صورت رایگان در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

این مسوول اضافه کرد: از نظر آماری تمامی روستاهای دارای کد آبادی در این هرمزگان دارای برق هستند و ضریب نفوذ توزیع برق در این استان ۱۰۰ درصد است.

۱۳ مدیریت برق در هرمزگان وجود دارد که وظیفه برق رسانی و ارایه خدمات را به مشترکان بر عهده دارند.

Views: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *