(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

آبادانی کشور با بسیج سازندگی

بسیج سازندگی به عنوان یکی از رده های مقاومت بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با گذشت ۱۸ سال از آغاز فعالیت آن در کشور همچنان با عزمی راسخ و پرتوان در امر سازندگی مناطق محروم پیشتاز است و جای خالی جهاد سازندگی را به خوبی پر کرده است.

۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری می باشد. بعد از آن که متاسفانه وزارت جهاد سازندگی منحل و با وزارت کشاورزی ادغام شد جای خالی جهادگران بی ادعا در کشور بی خوبی احساس می شد. جهاد سازندگی سابق منشا خدمات خوبی برای کشور بود که هنوز هم مردم از خدمات آن نهاد به نیکی یاد می کنند و حضرت آیت الله خامنه ای برای آن که خاطره شیرین جهاد سازندگی در اذهان مردم زنده بماند فرمان تشکیل سازمان بسیج سازندگی را در سال ۷۹ دادند.

با تشکیل سازمان بسیج سازندگی شاهد آبادانی‌هایی هستیم که به دست این نهاد فرهنگی و سازندگی رقم می‌خورد. بسیج سازندگی همواره پیشرو در اجرای طرح‌های اقتصادی و برگزاری اردوهای جهادی و هجرت و در همه عرصه‌ها اعم از اقتصادی، آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفه‌ای، خدمات‌رسانی، عمرانی، مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس بوده و موفق به اجرای طرح های مختلفی در مناطق مختلف کشور شده که دستاورد تمامی این فعالیت‌ها ایجاد اشتغال برای جوانان بوده است.

شجره طیبه ای که طی این یک دهه و اندی از تاسیس آن توانسته اقدامات خوبی را برای کشور به ارمغان آورد در  استان هرمزگان نیز طی این سالها اقدامات خوبی انجام شده است. تعمیر و بهسازی بسیاری از مدارس در قالب طرح هجرت و اجرای دهها پروژه کوچک و بزرگ خود گواه این مدعاست. ساخت خانه های عالم و بهداشت در روستاهای مختلف و تعمیر و تجهیز مساجد در بخش ها و روستاها و احداث اماکن ورزشی روستایی تنها گوشه ای از خدمات بی نظیر بسیج سازندگی در این استان است که همه با دستان پر توان نیروهای بسیجی به ثمر نشسته است.

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر صدف)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *