صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کار معلمان، هدایت و تربیت جامعه است

استاندار هرمزگان در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان:

کار معلمان، هدایت و تربیت جامعه است

استاندار هرمزگان گفت: تلاش معلمان سال به سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می دهند و وجود نیروی انسانی موثر و اثرگذار و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان ضن تبریک هفته معلم به جامعه ۱۴ هزار نفری معلمان استان هرمزگان و گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری، عنوان کرد: افکار و اندیشه های شهید مطهری همچنان زنده است و جامعه از آن بهره می برد.

وی با بیان اینکه معلمان برای بسط و گسترش علم آموزی کوشش خستگی ناپذیری دارند، افزود: معلمان در جایگاه هدایت و آموزش و تربیت جامعه قرار دارند و معلمی کار انبیاء و اولیاء در جهت اصلاح و ساختن جامعه است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: جریان آموزش و پرورش به مانند یک دریای بزرگ است که دائما خروجی آن در حال افزایش است.

دکتر همتی با بیان اینکه زحمات معلمان نزد همه خانواده ها آشکار است، تصریح کرد: معلمان با اکثر خانواده ها از طریق فرزندان آنها در ارتباط هستند و افکار و اندیشه معلمان به درون خانواده ها می تابد.

وی گفت: تلاش معلمان سال به سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می دهند و وجود نیروی انسانی موثر و اثرگذار و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مهمترین بخش کشور در اختیار معلمان است، خاطرنشان کرد: جامعه هم از این قشر انتظارات بسیاری دارد تا معلمان با اخلاص و جدیت و تلاش، نسلی آینده ساز و مفید را پرورش دهند.

همتی ثبت ۱۲۰ اختراع ملی و سه اختراع جهانی توسط دانش آموزان هرمزگانی را مایه افتخار دانست که نشان از تلاش معلمان این استان دارد و بیان داشت: باید دانش آموزانی محقق و مخترع توسط معلمان تربیت شوند چون به انسان های دارای روحیه پژوهش گری و تحقیق نیاز داریم و از دوران مدرسه این روحیه باید تقویت شود.

وی اضافه کرد: جامعه ای که نسل جدید خود را خوب پرورش دهد، جامعه پیشرفته ای خواهد بود.

در پایان این مراسم از معلمان نمونه استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.

Visits: 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *